Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Károsíthatja a gépemet a meleg?

Károsíthatja a gépemet a meleg?

Figyelt kérdés

GÉPRŐL:

Konfigom:

[link]


Tápban, CPU-n és VGA-n aktív hűtés van, + a gép hátulján és oldalán is van egy-egy alaplap által szabályzott ventilátor. Kb. 2 hónapja fújtam le házilag kompresszorral, nagyon alaposan(pl. tápot szétszedtem...).


Nyári szünet van, és öcsémmel szinte egész nap váltjuk egymás előtt a gépnél, naponta 1-2 újraindítás belefér. Szerintetek ez tehet kárt a gépben ? Nem hinném hogy túlmelegszik, egyéb károk nem keletkezhetnek a sok működés miatt ? Semmi sincsen túlhuzatva, minden gyári óralejen üzemel. Terhelésről annyit, hogy öcsém minecraftozik, én meg Rage-el játszok. (ez csak gamereknek írtam)



2012. júl. 6. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Töltsd le az Everestet, és nézd meg, hogy nem-e melegszik túl valami.
2012. júl. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, erről a programról még sosem hallottam ! Régen Speccy-t használtam, de az mostanában nem indul el.


Mire ideértem az írással, feltettem az everest-et, de nem találom a hőmérsékletet...

2012. júl. 6. 19:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Melyik verziót töltötted le?
2012. júl. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De talán mindegy, menj rá az Everestre, ott a Számítógépre és azután az Érzékelőre, és ott fogja mutatni az alaplap és a proci hőmérsékletét. A VGA hőmérsékletét nemtudom, hogy hol kell benne megnézni, lehet meg se lehet az enyémben. :D (Ultimate-m van)
2012. júl. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Csak alaplapot és merevlemezt jelez ki, mind a kettő pont 37°C. Biztos nincsen valami probléma a progival ?


Verzió: EVEREST Home Edition 2.20

2012. júl. 6. 19:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Nemhiszem, hogy volna vele gond, mert ez teljesen jó hőmérséklet.
2012. júl. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt nem említettem, hogy kb. 1 órája megy, és nem játszottam csak böngésztem a neten. Majd megnézem játék után/közben is, és leírom azt is.
2012. júl. 6. 19:35
 8/9 A kérdező kommentje:
Alaplap 40, hdd 39. Max. a kártya szokott 55 köré melegedni, de még ez is normálisnak mondható.
2012. júl. 6. 20:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Jók ezek a hőmérsékletek! Ha a proci hőm. is mondjuk egész napos nyúzás, játék után, ebben a kánikulában kb. 65 fok alatt marad, akkor az is jó! Még valami.. az Everest tök jó, de ha a tálcán is szeretnéd folyamatosan ellenőrizni a hőmérsékleteket akkor ajánlom a Speedfan nevű programot!
2012. júl. 7. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!