Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik olyan hogy 1 gépben 2...

Létezik olyan hogy 1 gépben 2 processzor van? Olvastam egy oldalon, de nekem nem nagyon tűnik valósnak, nektek?

Figyelt kérdés

2012. júl. 5. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Létezik, főleg szervergépekben volt ilyen korábban, de asztali is volt.

[link]

2012. júl. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért is néztem utána mert most nekem állítólag 2 van benne,de nem tudom a hogy a másik milyen vagy hogy aktiválva van e,hogyan tudhatom meg hogy aktív-e,vagy hogy aktiváljam?
2012. júl. 5. 10:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom, hogy ilyened lenne, ezeknek az ára valahol a csillagos égben van.
2012. júl. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
oké,kösz mindent,zöld kezeket adtam :D
2012. júl. 5. 10:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Természetesen létezik, már a 70-es években is létezett többprocesszoros gép, csak nem otthoni használatra.


Ha leszeded a géped borítását, láthatod, hány processzor van benne. Valószínűbb, hogy egy procid van, esetleg több maggal.

2012. júl. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Panda Péter ***** válasza:
szerintem te a többMAGOS processzorra gondolsz. az simán elképzelhető, hogy neked is olyan van, mert ma már a processzorkínálat túlnyomó része többmagos.
2012. júl. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen több magos lehet vagy több szálas (logikailag több magos) a tiéd

mai is vanak 2db külön álló processzort befogadó alaplapok és ahogy irták már nagyon rég óta is voltak

2012. júl. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze,hogy létezik,nekem volt is ilyen alaplapom. 2 processzor rakhattam volna bele. De még mindig nem Szervergép Alaplap volt. Maximum 2x 8 magosat rakhattam volna bele,mint az AMD FX
2012. júl. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!