Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a gamer konfig elég lenne...

Ez a gamer konfig elég lenne pár évig?

Figyelt kérdés

Elég régóta gyűjtögetek egy erős gépre, most elég gyengusz gépem van (gyakorlatilag egy fostaliga :D ), és kell valami komolyabb. Szép summa jött össze pár év alatt, így most már el akarom költeni. Én ezt a konfigot raktam össze, nézzétek át, és írjátok meg, hogy mit kéne kicserélni és mire, remélhetőleg olyat ami ezen az oldalon megtalálható.


Alaplap:

Asrock Z77 Extreme 6

[link]


Processzor:

Intel Core i7-3770

[link]


Processzorhűtő:

Cooler Master Hyper TX3 EVO

[link]


Videokártya:

Asus 7970 3GB DDR5 HD7970-DC2T-3GD5

[link]


Memória

Kingston HyperX 16GB (4x4GB) 1600MHz DDR3


Merevlemez:

OCZ 240GB Vertex Plus

[link]


Seagate Barracuda 3TB 7200rpm 64MB

[link]


Optikai meghajtó:

LG CH10LS28RB Bluray olvasó

[link]


Ház:

Cooler Master HAF X

[link]


Billentyúzet:

Logitech G19

[link]


Egér:

Logitech G9x

[link]


Monitor:

Samsung S27A550H

[link]


Tápegység:

Cooler Master Silent Pr Gold 800W

[link]


OS:

Windows 7 Professional 64bit


A másik kérdésem pedig az, hogy mindehez elég-e a 800W-os táp, vagy inkább egy ezres kéne?


Nem akarok semmit sem tuningolni, így gyárinak minden megfelel.


A monitor mellé pár hónap múlva szeretnék még 2-t játékra az Eyefinity-hez, de azért érdekelne, hogy 1 monitoron is jó-e ez a kártya?


2012. júl. 3. 01:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Most már Hart is kielemzett

remélem az egészet teljesen átgondolod

2012. júl. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Szóval a hűtő fölösleges, elég a gyári, ok.


A 3TB azért kell, mert már most van egy 1TB-s a gépben, ami majdnem tele van filmekkel, meg olyan játékokkal, amik a mostani gépen futnak. Mivel úgy is kéne egy másik ez mellé a komolyabb játékoknak, akkor már inkább olyat vennék, amire ráfér a mostani HDD tartalma is, és még jó sokáig elég lesz, hogy minden egy helyen legyen :D


Billentyűzetből meg egérből nem az árra mentem, rengeteg tesztet, fórumot olvastam róluk, azért ezeket választottam. A Roccat-et is néztem, de ez nekem jobban tetszik külsőre, és ez is fontos szempont nekem.


Házból azért ezt választottam, mert ismerősömnek is pont ilyen van, annyi külömbséggel, hogy neki az nVidia-s festésű. Ennél is fontos szempont volt, hogy külsőre tetszen, mert az asztalon lesz a monitor(ok) mellett.


Blueray-ból nem író kell, elég az olvasó, ezért is van a nagy HDD, mert nem akarok lemezre írni semmit.


Monitorból kell a 27"-os, mert ha több lesz (3-at szeretnék majd), akkor az egyikre konzolt is kötnék, amit egy kicsit messzebbről néznék. Azért nem TV-re kötném, mert a kormány nekem kényelemsebb asztalon, mint ölbe/állványon.


Még párszor azért átolvasom amit írtatok, megnézem azokat a hardvereket amiket írtatok, és csak sokszori átgondolás után nyomok a "Rendelés"-re :D

Köszönöm a váalszokat, mindenkinek ment a zöld tappancs.

2012. júl. 3. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!