Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó így a konfig vagy cseréljem...

Jó így a konfig vagy cseréljem le a videokártyát?

Figyelt kérdés

Szeretnék új gépet venni. Összeraktam magamnak egy konfigot, de nem vagyok benne biztos, hogy elég lesz-e a videokártya.

ASRock B75 alaplap, Intel Core i5 2320 processzor, Corsair Vengeance 1600 MHz 4 GB RAM, Sapphire HD 6850 videokártya, WD 1 TB Caviar Blue HDD.

Elég ez a videokártya az elkövetkezendő 2-3 év játékainak rendes futtatására? (nem kell full hd, max beállítások vagy ilyesmi, kompromisszumokra hajlandó vagyok) Vagy még gondolkoztam a HD 7850-en, de az azért már jóval drágább...


Mi a véleményetek?



2012. júl. 2. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha 2-3 évre tervezel akkor jobb lenne a 7850.
2012. júl. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Simán=)Mindenkiezt mondja:"Lehető legdrágábbat kell!"Meg ilyesmi...haverom hd 570-el 512 mb-sel és 1 magos procival ahoz képest dirt2-zik kb max grafon!
2012. júl. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
2. vagyok!Szerintem 8gb- ramra bővítsd aztán elég lesz pár évig!
2012. júl. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát szerintem sem kéne nagyon drága gépet venni, mert ugye minél drágább, annál hamarabb megy le az ára, elértéktelenedik. Meg hát nem is érdemes olyat venni, amit végül ki se használnál, csak azért van, mert drága volt és jó és csúcsminőség és satöbbi... Akkor marad a 6850, RAM-ból is elég a 4 giga most még. Köszi a válaszokat!
2012. júl. 2. 17:53
 5/10 anonim ***** válasza:
6850-em van és szerintem nagyon jó kis kártya :) 2 évig biztos elég lessz, most még max beállításhoz, 1-1,5 év mulva már csak közepeshez :)
2012. júl. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért majd 2-3 év múlva gyertek vissza, kíváncsi leszek.
2012. júl. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Haverom HD 5770 videokártyával maximum beállításokon battlefield 3-azik. Tekintve, hogy ez a videokártya kb 2x olyan jó, azért jó ideig elég lesz még :) Főleg, hogy nem vagyok egy hardcore gamer, inkább PS3-on játszok, ha már játszok, de ha már új gépet veszek, akkor inkább egy jó videokártya. :D
2012. júl. 2. 18:01
 8/10 anonim ***** válasza:

#2

"A válaszíró 7%-ban hasznos válaszokat ad."

Azért ez ütött. :D

Amúgy jókat írt.

2012. júl. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 SnakeDoc ***** válasza:

Elég lesz az. Ha visszatekintünk a Hd4xxx szériára, nagy siker volt, és a 4700 és 4800 széria a mai játékokat is viszi közepes beállításokon. Én egy 4830-at vettem 2009 tavaszán, az tavaly szeptemberig kiszolgált, nagyon jól ment rajta minden. Azóta 6870-em van, amit részben egy 22"-os monitor mellé vettem, hogy nagy felbontáson is elég legyen.

Fejlődik fejlődik a hardvervilág, de szerencsére nem annyira gyorsan hogy a jövőhéten kijő játék már ne menjen rajta. Tehát ha 2-3 évre tervezel, akkor szvsz elég lesz a 6850.

2012. júl. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Azért majd 2-3 év múlva gyertek vissza, kíváncsi leszek."

Te is jól tudod, hogy lehetséges az is. Persze nem lehet megmondani mi lesz akkor. A tendencia azt mutatja, hogy elég lesz, de ebbe benne van, hogy azóta ugyanarról a konzol generációról portolnak. Most, hogy talán jövőre jön az új megint kitudja mi lesz.

A másik a homogén több magos CPU-k távozása desktop piacról, a vishera után már csak heterogén programozhatókat fognak gyártani desktopra, a "régi megoldás" már csak szerver szinten marad meg, de ott is előjönnek majd az APU-k, jól látható például azon, hogy FirePro GPU-val szerelnek néhány Trinityt szerverbe.

Mivel ez egy új irány, és akármennyire nem tetszik a szoftver fejlesztőknek az összes nagyobb gyártó arra jutott, hogy így lesz ezentúl nekik is rá kell állni. Persze kérdés, hogy ez mikor tör be.

Szóval kissé megjósolhatatlan, bár szerintem 2 évet ki kell húzni a HD 6850-nek lazán.

2012. júl. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!