Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2darab HDD-vel meg lehetne...

2darab HDD-vel meg lehetne oldani úgy, hogy az egyiken Win7 legyen, a másikon pedig XP? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval van 2db HDD-m az egyiken van egy Win7 a másikra ami szektorhibás és csak XP-t enged feltenni,arra fel tennék egy XPét.Meg lehetne ezt úgy oldani,hogy egy időben benne legyen a 2db hard a gépben,és indításkor megkérdezze,hogy melyik operációs rendszert szeretném indítani?Ha igen,akkor hogyan?

2012. júl. 1. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Akár 1 db eszközzel is, ha külön partícióra rakod őket.


Amikor berakod a telepítőlemezt, lesz egy pont, ahol megadod hogy hova kerüljenek. Egyiknél az egyik lemezt (vagy adott partícióját) jelölöd ki, másiknál a másikat.

2012. júl. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fontos a sorrend, először az XP, utána a Win7, különben nem lesz boot menedszered.
2012. júl. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*menedzsered
2012. júl. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, de az egyszerüség kedvéért ajánlatos a régebbi oprendszert (az XP-t) telepíteni elöször és utána a Win7-et.


Fordított sorrend esetén:

[link]

2012. júl. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de az win7 már fent van,és nem akarom törölni.Esetleg úgy gondoltam,hogy még teszem az Xp-t addig kiveszem a jelenlegi HDD-t s csak azt hagyom benne,amire telepíti az xpt.Így viszont úgy gondolom,hogy ha az xpt szeretném hogy fusson az xp-s HDDt kötöm be,ha a wi7et akarom,akkor kiveszem az xp-s hdd-t s a 7est helyezem vissza,csak így nem valami egyszerű ki-be rakosgatni őket...
2012. júl. 1. 10:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt elolvastad? Windows 7 / XP Dual boot

[link]

2012. júl. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen,köszi.Már jártam így,hogy win7 mellé feltettem az Xp-t s nem indúlt el csak az Xp,akkor még egy HDD-re a kettőt,nem tudtam mi a teendő,így hát töröltem az xpt és a win7et is újra kellett tennem.
2012. júl. 1. 11:00
 8/8 A kérdező kommentje:
Sikerült,habár nem úgy,ahogy ott leírta,de hasonlóan.THX mindenkinek
2012. júl. 2. 17:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!