Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet e konnektorból üzemeltet...

Lehet e konnektorból üzemeltetni ventilátorokat?

Figyelt kérdés

Mármint ilyen pc hűtőkre gondolok. Az a tervem hogy egy hűtőpadot csinálok 3 fan-ból.

1: elég nagynak tűnik, DC12V 1.20W nem tudom mekkora lehet h 2amper

2: kisebb, ez is 12Vos

3. elég kicsi- egy régi videókártyáról szedtem le; DC12V 0.08 amper



2012. júl. 1. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kísérletezz ilyenekkel mert agyonbasz az áram. A PC ventik 12V-ról mennek, nem 230-ról.
2012. júl. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És olyan adaptert hol lehet venni? Hogy kéne rákötnöm?

Remélem semmi bajom nem lesz, de nem akarok kiadni 7-10 ezer forintokat egy hűtőpadért...annyiért már vannak normálisak..

2012. júl. 1. 10:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Transzformátor kell hozzá és akkor igen. Transzformátor például a telefon töltő is csak ott a kimenő feszültség átlagosan kb. csak 5V az áramerősség pedig 0.9A tehát az nem lesz elég.


De vigyázz magadra nagyon. Mindig legyen kihúzva, forrasszad, és utána jól szigeteld le. 1Amper már nagyon veszélyes lehet a vérrögök miatt.

2012. júl. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 MaXXeGee ***** válasza:
Ne tákolj, főleg akkor ne ha minimális ismereteid sincsenek elektromosság terén (És a kérdésből látom, hogy NINCS), mert csúnya vége lesz meglásd ...
2012. júl. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Életemben nem olvastam még ekkora hülyeséget.

Gondolom nincs villanyszerelői végzettséged.

Engem 1x rázót meg áram, kis koromban, vizes kézzel fogtam meg a konnektort, nem lett semmi bajom, de ilyen kék izé futott végig a kezemen, és zsibbasztó érzés volt.

Örülök hogy nem haltam meg, és nem lett semmi maradandó sérülésem.

2012. júl. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Már 0,2tized Amper is okozhat légzés leállást, a 2 Amper meg is öl! Ne játsz ilyenekkel....
2012. júl. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De először összeraknám, azután dugnám be a konnektorba(teljesen le szigetelnék mindent rajta)

Tehát először összeszerelném...

2012. júl. 1. 12:03
 8/10 A kérdező kommentje:
Megcsináltam a hűtőpadot!
2012. júl. 2. 11:48
 9/10 anonim ***** válasza:
mutassál egy képet ! :D
2012. júl. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"kicsit" gány lett, de a célnak megfelel :D



[link]

[link]

[link]

[link]

2012. júl. 2. 20:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!