Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Be köthetem így a ventilátorokat?

Be köthetem így a ventilátorokat?

Figyelt kérdés
Van egy aerocool strike-x gépházam amiben 3 db gyári ventilátor található. Az egyik hátul ami kifújja a levegőt a 2-es közvetlen a procival szemben a ház oldalán ez befelé fúj illetve a 3-ik a ház tetején ami kifelé fúj. Ezeknek a ventilátoroknak olyan IDE táp csatlakozójuk van ,hogy az egyik felét bedugni lehet a másikba bele dugni lehet az IDE tápcsatit.Illetve van egy 3tűs alaplapi. Az alaplapomon csak 1 db 3tűs csatlakozó van.A tápomon minden IDE tápcsati foglalt főleg a videókari végett.Ha én úgy kötöm be a 3db ventilátort hogy a csatlakozóikat egybe kötöm és ezt mind ráteszem arra az 1db alaplapi 3tűs csatlakozóra attól lehet-e valami baja a gépnek? Gondolok itt csatlakozó túlterhelés vagy egyéb gondokra. Másik kérdésem hogy az nem-e probléma hogy a ház oldalán lévő ventilátor a procihűtővel szemben van és ráfújja a hideg levegőt?Előre is köszönöm a válaszokat

2012. máj. 24. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó kérdésre: Nem hogy probléma lenne, még jobb is. Hűvösebb lesz = jobb.


Ami a kérdést illeti. A 3 tűs csatit rádughatod az alaplapra, DE a többit amit írtál felejtsd el. Azokat tápra kell dugni. Ha van még több 3 tűs helyed, vehetsz a boltban a gyáriak helyére hagyományos házventilátorokat esetleg, az biztonságos és nem kell barkácsolni.

2012. máj. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
sajnos csak egyetlen egy 3 tűs csatim van. Elosztókat meg átalakítókat már nem szeretnék bele mert így is van egy . A tápon van 2 db Ide táp meg 2 db sata táp (ehez nicns átalakítóm) viszont az egyik Ide-hez van elosztóm de azt a +2 csatit a videókártya kapásból elfoglalja a másik IDE-t pedíg az átmeneti vinyóhoz vásárolt sata átalakító :$
2012. máj. 24. 13:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem az alaplapon egy 3 tűs csatira van téve egy FanMate, majd arról egy y kábellel megy két 12 centis házhűtő. Eddig (4 éve) semmi problémám nem volt vele. Persze nem szoktam max fordulata csavarni, valamint minőségi alaplapom és tápom van. Gagyi alaplappal és táppal nem merném megkockáztatni, pláne a 3 ventit egy csatlakozóra.
2012. máj. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Így va na csatlakozó mindegyik ventilátoromon: [link]


A 3tűset tenném az alaplapra majd ami abból kijön IDE-s arra a másik kettő ventilátort(tehát majdhogynem amit te is írtál). Alaplapom asus m5a78l-m/usb3 tápom pedíg egy fsp400 60apn aktív pfc80+ -os

2012. máj. 24. 14:57
 5/5 A kérdező kommentje:
csak nekem nincsen ventivezérlő mütyüröm
2012. máj. 24. 14:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!