Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó gép lenne ez hosszabb időre?

Jó gép lenne ez hosszabb időre?

Figyelt kérdés

ház: CoolerMaster CM 690 II

táp: Enermax NAXN 82+ 650w

alaplap: ASrock 970 Extreme 4

processzor: AMD FX-6100 3.3Ghz

proci hűtő: CM TX3 EVO

videókari: MSI R7970 Lightning 3gb

memória: Corsair XMS3 classic 12gb KIT

hdd: 500gb Seagate SATA3

monitor: LG W2443T 24"

opt. egység: valamilyen samsung

op. rendszer: Windows 7 Home Premium 64 bit


2012. jún. 30. 20:20
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
81%

"Aránytalan?

A házzal mi a baj? Egy viszonylag olcsó, jó minőségű közkedvelt ház.

proci: A 6 mag kell, a nyolc meg felesleges amd-nél ha r7970-et rakok mellé.

memória: Szerintem a 12 jobban néz ki, mint a 8. "


Ekkora pusztulatosan fostos baromságot már rég nem olvastam.

Mi az hogy 12 giga ???JOBBAN NÉZ KI??? mint 8. OMG

6 mag kell a 8 meg már sok? eszednél vagy? nekem i5 2500k prockóm van és bf3 ultrán süvít vele mint a szél egy 5850!!! társaságában 8 giga ram-mal............


Emellé a cpu mellé 7970-et tenni???? ekkora táp minek, ha 600 alá nem akarsz semmiképp se menni, egy ctg 600 vagy egy corsair cx 600 is VASTAGON ELÉG. Minek ilyen drága ház? TT commander, TT Spacecraft, vagy CM elite 370 vagy 430 is bőven megteszi.


Ha a fentieket átgondolod, és a memóriára a házra és a tápra költött FELESLEGES PÉNZT átforgatod egy i5 2500k + z77 kombóba milliószor jobban kijössz. Mellesleg a 7970 is túlzás 7870 OC-ban van hogy hozza a 7950 szintjét, de vga-t tekintsük most egy olyan pontnak amire azt mondom vedd meg mert jó cucc. De ne ilyen hardvereket építs köré....


Windows árát költsd egy ssd-re, többet érsz vele minthogy lesz egy eredeti win-ed, na és? kitörölheted vele a segged. MSDN Release-es win-ek gyönyörűen mennek win loader aktiválás után....


Minitorba nem kötök bele mert azokat nem nagyon vágom, annyit viszont elmondhatok hogy az én kis ASUS VH222-m anna kellenére hogy mezei tft lcd, iszonyat jó képed ad. Bár még ips mellé nem tettem oda.... Na mindegy.


IVY meg egy gamer gépbe szerintem rohadul felesleges, egy i5 2500k bőven megteszi, olyan mindegy milyen intel HD van benne, úgyis dvga-val nyomul.


istenem ha nekem ennyi dellám lenne... de sajna úgy tűnik mindig a hülyék vannak kitömve -.-

2012. júl. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 alex25 ***** válasza:

"istenem ha nekem ennyi dellám lenne... de sajna úgy tűnik mindig a hülyék vannak kitömve -.-"


+1

2012. júl. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

"istenem ha nekem ennyi dellám lenne... de sajna úgy tűnik mindig a hülyék vannak kitömve -.-"

Nálam is +1... Ivy-t azért raktam bele, mert neki "hosszabb időre" kell, és azért újabb mint a Sandy. Persze, nem sokkal jobb, de újabb.

2012. júl. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

"A többieknek érdekes módon tetszett"

Az csak némi hozzá nemértést tükröz részükről.


"A 6 mag kell, a nyolc meg felesleges amd-nél ha r7970-et rakok mellé."

A 6 mag nem teljesen 6, inkább 3 modul, ahogy a 8 mag 4 modul.


"Corsair helyett szerintem vegyél G.Skill-t."

Miért? Amúgy se ez az árkategória lenne.


"kevesebbet fogyaszt mint a Corsair"

Ez most komoly? A ram fogyasztását nézed? Ne zavarjon, hogy éppen csak eszik valamit.


Na, hogy megemlékezzek a a gépekről.


Alapvetően CPU limited lesz(játékokban, bár ez is több dologtól függ), az FX-6100 mellé sok egy HD 7970.

A NANX felejtős, túlárazott kacat, egy nem valami jó CWT béllel. Jó táp kell(olcsón), ott a Be Quiet Strainght Power E8/E9 valamelyik darabja, egy Antec HGC 520, ADATA HM 550, Corsair TX550M, Cm silent pro 500M stb...


Az MSI lighting meg minek? igaz elég jól hűt(de hangos e mellé), de igazán a tuning potenciál az ami kiemelkedő benne, amit persze nem léghűtéssel szoktak kifacsarni.

Szóval felesleges, ott a sapphire DUAL-X-es változat.

A ramból meg nem látom értelmét a TRI-KIT-nek, úgy sincs ezekben 3 csatornás mem vezérlő, és 8 giga egy daul kitben bőven elég, és legalább ott a DC is.


A másik gépről amit linkeltél.

Sandy-Bride-E CPU van benne, tehát X79-es platform. kegyetlen nagy CPU teljesítmény túlárazva. Amúgy se lenne jó gép játékra, egy SB-E CPU mellé egy GTX 560Ti kissé vicces.

2012. júl. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
Tegnap esti imáim meghallgatásra találtak...
2012. júl. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!