Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 1TB-os winyó két particiór...

Egy 1TB-os winyó két particióra osztva jól működhet?

Figyelt kérdés

Jelenleg két winyó van a gépembe de, kicsik is meg így jobban melegítik a gépet...azt tervezem hogy veszek 1 ilyen winyót [link]


és ketté osztom 300giga a op. rendszer és telepített dolgok és 700 giga filmek ,zenék,játékok.

Ez így jó?



2012. jún. 30. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Persze, sokan így csinálják.
2012. jún. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, így működni fog. Viszont ha a kérdést jól értettem, akkor a jelenlegi merevlemezeket cseréled le az 1 TB-os merevlemezre, vagyis akkor Windows újratelepítés szükséges! Ez esetben a Windows telepítésekor csak 1 partíciót hozz létre, majd a későbbiekben csináld meg a 2. Partíciót az adatoknak. (Ebben segítségedre lehet a Partition Magic)
2012. jún. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 lindmayer ***** válasza:

az az igazság, hogy ha így használod két perc alatt tönkre megy a vinyó...

még szép hogy jól működik, ugyanis akinek van egy kis esze az szétszedi legalább két partícióra a merevlemezét(hogy ha csak egyet használ)

de az operációs rendszernek a 100 giga is bőven elegendő

2012. jún. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 MaXXeGee ***** válasza:

Az 1TB-os merevlemezeden nem fogsz tuni 300+700-at osztani mert alig lesz több mint 900GB (most nem számolom ki pontosan)

Az op rendszernek a 100GB is bőven sok, ha van eszed a játékokat úgysem a C-re telepíted, így egy esetleges reinreinstall esetén nem úszik el minden..

A Windows telepítéskor, nem egy partíciót csinál (ezt a #2-nek mondom) a felhasználó csinál egy partíciót. De tud akár 100-at is csinálni telepítéskor, nem kell hozzá buherátorprogram.

Tehát amit én tennék. 50Gb az oprendszernek és programoknak. egy 100-as a játékoknak, és a többi a tényleges adat.

2012. jún. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok a 300giga rendszernek+programoknak. Én 40 gigát hagytam neki és 5 még mindig szabadon van. Ha használsz nagyobb tárhelyigényű programokat, 50-60 giga akkor is bőven elég.
2012. jún. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
... és még újra sem kell(ene) tenni az oprendszert, mert partíciómentő progival az egész másolás 15 perc... És tényleg elég 50GB az oprendszernek és a játékok mehetnek a nagyra. Ezek után a partíciómentő programmal csinálsz egy mentést az 50GB-os rendszerpartícióról a nagy partícióra és összeomlás vagy vírus esetén sem lesz több a visszaállítás 15 percnél...
2012. jún. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#4: Valóban, Win telepítésekor valamennyi (nem bármennyi) partíciót létre lehet hozni, viszont tamácsosabb ezt a Win telepítésének befejeztével elvégezni. Amúgy meg szerintem teljesen felesleges 3 db partíciót létrehozni.
2012. jún. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor 100 Giga op.rendszer(biztos ami biztos) Többi pedig adat játék ..stb
2012. jún. 30. 10:13
 9/13 anonim ***** válasza:

# 7

A Win telepítése után is lehet külső program nélkül partíciókat létrehozni. Amúgy meg miben különbözik a telepítés során és az az után létrehozott partíció, hogy annyira nem érdemes telepítés alatt megcsinálni?

2012. jún. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
én telepítés közben szoktam..nem tudom mia különbség...max ha útólag akarsz egy újat akkor érdemes szerintem
2012. jún. 30. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!