Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek melyik a jobb?...

Szerintetek melyik a jobb? AMD FX 8150 vagy egy I5 3570K?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert az AMD-t 40-ért az Intelt 46-ért tudnám megvenni használtan, és nem tudom, hogy melyik a jobb. Tudom, hogy a legjobb egy I7 de azt nem tudom megvenni ennyi lenne rá. Általános otthoni feladatokra használnám meg játékra. Köszi a válaszokat. Ja és írjátok le légyszí, hogy miért. Köszi.

2012. jún. 25. 23:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ezek a chipsetek. Amúgy nem, nem mindegy. Van túlárazott is, meg ha belefér én már néznék egy jobb Z77-et, már csak a több natív USB3/SATA3 miatt is.
2012. jún. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Ok. Meglátom mit tehetek ez ügyben $$ :) Köszönöm a válaszod. Akkor mégis csak I5-t kell vennem AMD helyett. Pedig nagyon szimpatikus volt az AMD! Remélem a következő szériájuk jobb lesz. Köszi még1*.
2012. jún. 25. 23:39
 13/24 anonim ***** válasza:

Senki nem mondott ilyet. Az FX-8120(az 50 kissé túlárazott szerintem) is megéri az árát, de játékok terén jobb az i5. Persze nem tudom milyen lesz mellette a VGA, de valószínűleg mindkettővel VGA limitet kapsz majd,szóval ott se lesz különbség.

Amúgy ha már intel, szerintem egy i5 2300/2320 is bőven elég, és akkor egy olcsóbb lap is jó lenne mellé, így spórolsz egy kicsit.

2012. jún. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

i5 sokkal jobb.


"Az AMD 8 magos!" Ez hülyeség. Nincs 8db fizikailag is különálló processzormagja. Az AMD FX-ek ún. modulokból épülnek fel. Ez a processzor 4 modulos. Picit érthetőbben (tudom, hogy nem pontosan ez, de ahhoz, hogy megértse jobbat nem tudok) 2db magot "összeolvasztottak" félig-meddig. Ez a fogyasztást csökkenti nagymértékben.

2012. jún. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Picit pontosabban, de most is fapadosan:

A bull architektúrában ezt úgy lehetne elképzelni, hogy van egy adott egység(ez lenne modul) amiben van egy erős FPU, és valahány darab(modulonként kettő) integer mag. Ha modulon belül mindkét szál fut, akkor meg van a lehetőségük, hogy minden erő forráshoz hozzáférjenek, de ilyenkor az FPU teljesítményét felezik. Ha csak egy szál fut egy modulban akkor az megkapja a teljes FPU-t.

2012. jún. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
Csak,hogy az Intel processzorok munkára tervezettek,az AMD az játékra való,tehát ha játszani szeretnél akkor az AMD jobban megéri,ha dolgozni vagy szerkeszteni az I5
2012. jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"Csak,hogy az Intel processzorok munkára tervezettek,az AMD az játékra való,tehát ha játszani szeretnél akkor az AMD jobban megéri,ha dolgozni vagy szerkeszteni az I5"


Ez nem valami igaz. Az Intel ugyanolyan jó játékra, mint az AMD legtöbb esetben. Jelen esetben a i5-t jobbnak látom játékra, mint az FX-8150/8120at, mivel nincs játék, ami kihasználná az FX-t. Mire oda jutnánk hogy szükség lenne ennyi szálra, addigra mér elavult lesz ez az FX.


De ahogy már írták, az a fontos hogy milyen mellette a VGA, és több mint valószínű hogy úgy is VGA limit lesz.

2012. jún. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"Csak,hogy az Intel processzorok munkára tervezettek,az AMD az játékra való,tehát ha játszani szeretnél akkor az AMD jobban megéri,ha dolgozni vagy szerkeszteni az I5"


Ez így hülyeség, főleg, hogy éppenséggel a bulldozer munka alatt teljesít jobban. A kettő közül meg játékra az i5. Amúgy ha már bull, pl egy 40K-s 4 modulos rámászik tömörítés alatt egy i7 2600-ra is.

2012. jún. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Akkor most hogy is van ez? Tehát akkor inkább AMD munkára illetve I5 játékra? Ahogy olvastam a tesztekben a bull mindig lemaradt egy kicsit. Nem értem ezt én. Olyan mint valami örök háború aminek sosincs nyertese. :)
2012. jún. 26. 23:48
 20/24 anonim ***** válasza:
i5 játékra és munkára. Munkára CSAK Intel...
2012. jún. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!