Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért áll le egyszer csak a...

Miért áll le egyszer csak a gépem?

Figyelt kérdés
Néha fogja magát és egyszercsak kikapcsol. Után be lehet kapcsolni. Van hogy egymás után több alkalommal is kikapcsol. Miért van ez? (Semmi kattogást leálni akaró hangót stb.. nem hallok a gépből, szépen minden extra hang nélkül leáll mint amikor elmegy az áram)
2012. jún. 23. 13:44
 1/10 anonim válasza:
Nézd meg, hogy a merevlemezen nincsenek-e kicsúszva a csatlakozók. Általában ez szokott ilyenkor a probléma lenni, vagy a tápegységed haldoklik.
2012. jún. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Túlmelegedés/laza kábelek (pl. ahogy írták HDD, esetleg tápkábelek)/táp kezdi megadni magát.
2012. jún. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha a merevlemez csatlakozói kicsúznak attólmég nem kéne leállnia a gépnek szerintem. Én is a tápra gondoltam, nemsokára megnézem hogy ki van e csúszva valami. Ha a tápom kinyiffan, mennyiért tudok venni bele újjat?
2012. jún. 23. 14:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha a tápod "kinyiffan", akkor örülhetsz, ha más hardvert nem öl meg a gépben. Minél előbb ki kell cserélni, mert még megszívod a végén.

Attól függ, hogy hány wattos kell. Egy megbízható táp 10 ezer forintnál kezdődik (FSP, Corsair, Chieftec, CM, XFX stb.)

2012. jún. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
pl miket tud tönkretenni?:(
2012. jún. 23. 15:42
 6/10 anonim ***** válasza:

CPU, GPU, alaplap, esetleg HDD. Szerintem akármit, ami rá van kötve.

Ez persze nem azt jelenti, hogy mindenképp bekövetkezik, de van rá esély. Ilyen esetben garancia sem jár.

2012. jún. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szeretném lecserélni. Miket kell hozzá tudnom hogy vehessek bele újjat? Tehát ha bemegyek a boltba milyet kell vennem?
2012. jún. 23. 19:28
 8/10 anonim ***** válasza:
FSP hexa, Chieftec CTG, ezek nagyon jó ár/érték arányúak és van bennük védelem. Annyi a különbség, hogy hexa túlcsicsázott és rövidebbek a kábelei.
2012. jún. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintem félre értettél, úgyértettem hogy milyen adatokat kell tudnom hozzá hogy jó legyen a gépembe és hol tudom azokat megnézni?
2012. jún. 23. 20:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Olyat kell venned, ami elég erős a konfigodhoz. Pl. egy 350 wattos nem elég egy olyan géphez, ami 400-al megy. Ezeken a tápokon sokféle csatlakozó van, de ha régi a géped, lehet, hogy kell néhány átalakító is.
2012. jún. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!