Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A HP milyen minőségű HDD-t gyárt?

A HP milyen minőségű HDD-t gyárt?

Figyelt kérdés
2012. jún. 19. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak a Seagate és a Western Digital gyárt merevlemezeket.
2012. jún. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor mi fán terem például a Hitachi, Samsung és HP címkével ellátott vinyó?
2012. jún. 19. 18:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat, tévedtem.

A Seagate felvásárolta a Maxtort és a Samsungot, a Western Digital megvette a Hitachit. A Western Digital nemrég a Seagate felvásárlásával is megpróbálkozott, de a hírek szerint a vállalat antitröszt eljárással nézett volna szembe, hiszen a két legnagyobb merevlemezgyártóról van szó.

Jelenleg három merevlemezgyártó osztozik a piacon, a legnagyobb a Western Digital közel 50 százalékos részesedéssel, a Seagate részesedése 40 százalék, míg a maradék jó 10 százalék a Toshiba-Fujitsu kezében van.

A HP ezek szerint kakukktojás.

2012. jún. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az komoly milyen felvásárlások vannak itt, én egyedül a Maxtorról hallottam.

Venni akarok egy SATA-s merevlemezt, de se a Western Digital, se a Seagate nem túl szimpatikus. Régi Seagateben még megbíztam, de ebben nem igazán tudok.

2012. jún. 19. 23:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Mivel a felvásárlási tranzakciók 2011 év végére fejeződtek be, ezért a boltokban jelenleg is megtalálhatók a legyártott, de még el nem adott Samsung ill. Hitachi merevlemezek.

A Seagate termékei egyébként nem lettek rosszabbak, annyira nem, hogy ők gyártják a Samsung termékeibe a merevlemezeket.

2012. jún. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ennek ellenére se tudok benne bízni. Eléggé sok Seagate barracuda meghibásodásáról olvastam már. Olyan HDD-t keresek ami megbízhatóbb és ezért gondoltam a HP-re. Igaz árban a 250GB-es annyi mint az 500GB-es WD vagy Seagate.
2012. jún. 23. 13:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!