Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan tudja egy videokártya,...

Honnan tudja egy videokártya, hogy mennyi VRAM van rajta?

Figyelt kérdés
Hardveresen érzékeli, vagy a BIOS-ból olvassa ki?

2012. jún. 13. 23:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Azt gondolom(bár nem tudom), hogy kell hogy legyen erre info a biosban. Pont ezért irtam az alaplap hasonlatot, hogy ez tuti nem igy működik. Nem hinném, hogy mindig végigtesztelné a memóriát, "mérve" annak mennyiségét. Bios csere után szerintem el sem indulna a kártya, bár ez nem csak a vram mennyisége miatt lenne.
2012. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, de szerintem a BIOS-ból, szerintem logikus magyarázat, hogy:

-GPU-Z ha jól tudom BIOS-ból kiszopja.

-Van guru3d-n külön 512-es, meg 1024-es BIOS amiből kettő félét gyártottak.

-Minek lecsekkolni (minden) induláskor? (Ha belegondolsz sokkal egyszerűbb valahova leírni.)


Mellesleg lehet, hogy az ID-kből kitalálja a driver, tehát különböző ID-ket kap különböző memójú kártya.


Jobb ötlet nincs.:D

2012. jún. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
már írtam , hogy a videokártya bios-ából olvassa ki , hogy mekkora ! Te meg nem értetted a választ .
2012. jún. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!