Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért hiszik az emberek, hogy...

Miért hiszik az emberek, hogy a videokártya teljesítménye a rajta levő memória nagyságától függ?

Figyelt kérdés
Vajon honnan terjedhetett el ez a tévhit?
2012. febr. 19. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy a típus megjelölésén kívül ez az egyetlen számszerű adat, amit rendszeresen feltüntetnek, aztán tudod milyen a paraszt, neki 12 tyúk akkor is több 6-nál, ha a 6 fel van hízlalva, a 12 meg csont és bőr.
2012. febr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is vennék gépet de miközben nézegetem 1gb videókártyásokon tovább haladok és 2gb osat keresek.
2012. febr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

általában szerintem a méret a lényeg alapján! :D


én mostanában vettem DDR5 -ös 512MB-os VTX3D 6750-es kártyát! és sporoltam rajta több mint 5ezer ft-t és nagyon jó a kártya :)

2012. febr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 zsomkovacs ***** válasza:
Szerintem is azért, mert mást nem tudnak róla. Persze erősebb kártyák esetében előfordulhat, hogy a kevés memória visszafogja a kártyát, de ez elég ritka.
2012. febr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amúgy ugyan ez megy CPU téren is. Minél nagyobb az órajel arra izgul a laikus.

Amúgy ott a szó. A laikus. Szerencsétlen honnan tudja? Ezt gondolja reálisnak, és ezért veszi.

Ilyen pl az hogy megveszik a 600Wattos Mercuryt a névleges teljesítmény alapján, pedig a 400Wattos FSP nem si gép veszélyes, és még többet is ad le 12V-on.

2012. febr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

régen még sokat számitott a vram....pl a 64 es 128 mb-os kártyák idejében...

nekem a 32mb-os kártyámhoz at kellett csoportosítani 32mb-ot a ramból egy rohadt bunyolult progival hogy 600x800on mennyen rajta a counter strike...

de ez még a 90-es évek és millenium idején volt...és beleivódott az emberekbe...

2012. febr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
amugy most is rengeteget számít a vram mérete ha fullHD-nál nagyobb felbontásban szeretsz játszani.
2012. febr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez Magyarországon kb. 2 embert érint a jelenlegi gazdasági helyzet mellett, és amúgy se nagyon van már játékos kártyák között 1 gigásnál kisebb. Az átlag kozolport meg használ belőle kb. 300-at full HD-n.


De igazából nem ez a dolog lényege, hanem hogy az emberek képesek ezen egyetlen adat alapján vásárolni, és ez alapján rangsorolni.

2012. febr. 22. 23:57
 9/10 anonim ***** válasza:

hát sztem nem 2 embert érint mert én is 2 monitort használok..ahhoz is kell és nagyobb felbontáson játszom mint fullHD..

és sok teszten nézik ezeket...


mondjuk a laikusok, tényleg nem az általam felsorolt okok miatt vesznek 2 gigásat :)

2012. febr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Viszont aki úgy tesz mint te, az tudja is hogy mit és miért vesz.

Amúgy tényleg idegesítő, nekem múltkor akarta bemagyarázni egy csoporttársam hogy az ő 2 gigás HD6670-je, jobb mint az én HD6850-m. Egy gyors(kb 15-20perces) leckét kelet adnom szóba a VGA-król hogy rá jöjjön mi a tényleges helyzet.

Amúgy meg szvsz azért hiszik az emberek mivel szerintük ez adja a teljesítményt, és az se segít hogy teszt újságokba, meg gépigényeknél is lehet találni olyat hogy egy VGA-t memó alapján mondanak csak.

2012. febr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!