Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van a mai játékoknak...

Miért van a mai játékoknak ekkora gépigényük?

Figyelt kérdés

Szerintem ezt is csak azért csinálják, h minden évben vagy 50-60k-t költsünk a pc-nkre...

Nincs rá remény h ez megváltozik? Így is már ha valaki egy mai játékkal akar játszani, mondjuk medium graphon, lennie kell egy minimum 200 ezres gépének! Pedig NFS mániás voltam! :'(



2012. jún. 11. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

200 ezres géppel már rég fullHD-ban játszol egy mai játékkal.

Én gépem ~100 ezerbe került (+monitor) és mediumon megy a BF3 50 fps-el, pedig nem a legjobban optimalizált játék és ráadásul AMD vga-m van.

Amúgy meg az egyre szebb grafikához egyre jobb hardverek kellenek, tiszta sor.

2012. jún. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Mi az,hogy ráadásul AMD vga-d van? Mintha az AMD valami sz@r lenne...
2012. jún. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 frederik ***** válasza:
Növekszik az igény a jobb, szebb grafikára, szebb kidolgozásokra amik maguk adják el a játékokat, ez viszont erősebb gépeket követel meg. Mondhatni valamit valamiért. Vannak próbálkozások amik próbálnak egyensúlyozni teljesítmény/gépigény között. Hát az NFS széria épp nem az.
2012. jún. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Panda Péter ***** válasza:
itt azt kell látni, hogy a játékfejlesztőknek és a hardvergyártóknak totál ellentétesek az érdekei. a játékfejlesztő azt szeretné, hogy minél szebb játékot játszhass, mert az vonzza a vásárlókat. ezzel szemben a hardvergyártó azt szeretné, hogy megvedd a legújabb dzsíforszgétéikszet meg hádéradeont, az nekik nem érdekük, hogy elégedett legyél a 20k-s videókártyával. az elégedett vevő nem vásárol. ezért nincs más megoldás, mint növelni a gépigényt, akár mesterségesen is (jó példa a phsyx). és mivel a fejlesztők sokszor rá vannak szorulva a hardvergyártók támogatására, ezért az ördögi kör bezárult. persze a motiváció mindkét oldalról érthető, mert egy játék, vagy egy grafikus processzor kifejlesztése nem két fillér.
2012. jún. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Második: A BF3 nVidiára van optimalizálva. Akárhányszor olvasom az első kommentemet, sehol nem látom, ahol azt írtam volna, hogy szar az AMD.
2012. jún. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Panda Péter ***** válasza:

"és ráadásul AMD vga-m van"

ezt az érvelést nem értem. mintha az AMD kártya hátrányt jelentene, pedig pont a BF3-nál pont nem (meg úgy egyébként sem).

2012. jún. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Panda Péter ***** válasza:
50%

"nVidiára van optimalizálva"

mégis mióta? tán nem tűnt fel az AMD Gaming Evolved logó? a BF3 az AMD egyik legnagyobb GE húzócíme.

2012. jún. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Akkor leírom még egyszer, hogy tisztázzuk.

Egy szóval nem írtam, hogy az AMD sz@r lenne. Tudom, hogy általában jobb az ár/érték aránya, mint a vetélytársának.

Az optimalizálással kapcsolatban: BF3-nál általában több fps-ed van nVidia kártyával, mint ugyanannak az AMD párjával.

Mellesleg az nVidiát tartom "sz@rnak", ha már itt tartunk és ezt is van mire alapoznom, nem csak már véleményét ismételgetem.

2012. jún. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ja... Ezt én se teljesen értettem az 1. Válaszolóban :D

De nem azért, de tuti meg lehetne oldani h ne legyen ekkora gepigenyük. :/ (szerintem)

Am egy játéknál mennyire számít mondjuk a ram, vagy a proci, végülis a VGA végzi a fő munkát, nem?

2012. jún. 11. 19:41
 10/14 Panda Péter ***** válasza:

"Egy szóval nem írtam, hogy az AMD sz@r lenne."

nem írtad, de így jött le, és nem csak nekem.


kérdező: nehéz számszerűsíteni, hogy melyik alkatrész milyen arányban szól bele a sebességbe. ez függ a motortól és a beállításoktól is. persze az elmondható hogy legnagyobb mértékben a VGA, majd a CPU és csak utána a többi.

2012. jún. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!