Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem indul el az xp?

Bambuszka32 kérdése:

Miért nem indul el az xp?

Figyelt kérdés
Nem jut el a windows az user bejelentkezésig, mert kékhalál és leáll. Csökkentett módban és rendszer visszaállításnál is ugyan ez történik:( A boot menü bejön, az f8-al próbáltam már mindenhogy indítani, de akkor is ugyan ezt csinálja. Újrahúzni nem tudom, mert nincs telepítő cd-m:(

2012. jún. 11. 08:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
kene tudni mit ir ki a kehalal oldalon, de memoria ill. hdd hiba ilyenkor a legjellemzobb hiba ok.
2012. jún. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem tudom elolvasni sem, mert csak egy pillanatra villan fel a kék képernyő és már le is áll. Viszon minden indításnál azzal kezdi, hogy érvénytelen boot in fájl.
2012. jún. 11. 08:28
 3/12 anonim ***** válasza:
2012. jún. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2012. jún. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ezeket már elolvastam, de még mindig nincs cd-m! És nem is indul el, tehát állítani sem tudok semmit. Egyedül a bootmenü jön be.
2012. jún. 11. 08:49
 6/12 anonim ***** válasza:
Indításkor lelkesen nyomogatod az F8-at, bejön a boot menü, kiválasztod a "hiba utáni újraindítás letiltása"-t és szépen elolvasod, mit ír a kékhalál...
2012. jún. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Oksa:)Köszi!

Na szóval ezt írja:

UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME

Technikai információ:


valami három kiskutya formájú izé utána STOP: 0X000000ED (0X86CBE900,0Xc0000006,0X00000000,0X00000000)



A többi meg a rizsa: Ellenőrizze, hogy minden hardver.... stb...

2012. jún. 11. 11:15
 8/12 A kérdező kommentje:

(Egyébként ne nézzetek hülyének:-) de semmit sem értek hozzá... csak egy felhasználói szintű anyuka vagyok, de az is nagyon alapfokon)Ment zöld mancs mindenkinek, kérlek segítsetek! Végső esetben viszem délután a szervizbe.

Köszi:)))

2012. jún. 11. 11:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor egy szerviz részleget megér. Ramokat kell megigazítani, hdd-t átnézni, javítást adni az xp-nek. Mondjuk én lementeném a fontos dolgokat majd ezután, és újratelepíteném teljesen.
2012. jún. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME" - elég gyakori üzenet.

Nos, első körben nézd meg a BIOS-ban, nincs-e a SATA vezérlő AHCI módban. Ha igen, vedd vissza normálra (nem raid-re!)


Ha ez nem segít, akkor mindenképp szükséged lesz egy windows telepítő lemezre vagy egy Hiren's boot CD-re. Bebootolsz a CD-ről, win telepítő esetén kérsz egy javítókonzolt, majd egy chkdsk parancsot futtatsz (lehet, hogy kell neki egy nyomatékosítás, mert "konzisztensnek" látja). Hirens boot CD esetén Volkov Commander és szintén chkdsk (rákérdez, felelj igennel).


Ha ez sem oldja meg, akkor Hirens Boot-ról futtass egy Test Hard Drive-ot.


Ezen lépésekkel nekem az esetek kb. 80%-ban sikerült megoldanom az ilyen hibát. A maradék 20%-ban muszáj volt újratelepíteni.

2012. jún. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!