Mi az a virtuális 2 mag?
PL: a Celeron D processzor, amikor valójában 1 magos a processzor de virtuálisan tudja "osztani"
Olyan folyamat ez mint a merevlemez particionálás. Fizikailag 1 lemez, de külön kezelhető lemezrészekre / lemezekre van osztva.
Pl mikor a cseresznyében egy mag van, de valaki bemeséli, hogy az kettő.
Na jó, csak egy icipicivel több annál, szinte érzed a nyelveddel, de aztán kiderül, hogy csak keményebb a cseresznye.
Keress inkább valódi két magos procit, szerintem.
A nem lenne semmi ebben az esetben nem helytálló, igazából 1 mag mindenképp van, sőt valójában csak egy mag van csak kettéosztja és a fele teljesítményen párhuzamosan használja, na ez az elmélet. Mivel a fizikai korlátokat nem tudja átlépni, ezért valójában csak 1 mag van ott, és az az egy dolgozik.
Úgy nevezném ezt, hogy optikai csalódás. Olyan mint ha, de mégsem. Számolj rá egy 10%-al jobb teljesítményt, mint ha sima egymagos processzorod lenne.
azért vannak itt képzavarok meg rossz hasonlatok.
egyébként sem lehet egyszerűen megválaszolni a kérdést, mert jelenleg kétfajta multi threading megoldás van a piacon (intel HT és AMD CMT).
a HT amolyan pipeline-szerűen működik, vagyis egy mag erőforrásait felbontja elemi végrehajtókra. elindít két szálat, és a szálak attól függően tudnak párhuzamosan futni, hogy épp melyik elemi végrehajtót szeretnék használni (ha épp ugyanarra az erőforrásra van szükségük, akkor az egyik várni kényszerül, mivel az adott erőforrásból csak egy van. azonban ha épp különböző erőforrásra van szükségük, akkor futhatnak párhuzamosan - vagyis gyorsabban). előnye, hogy kevés tranzisztorral megvalósítható, és gyorsít valamennyit, hátránya, hogy a gyorsítás mértéke függ az adott feladattól (akár lassíthat is).
ezzel szemben az AMD féle CMT egy kicsit más irányból közelíti meg a dolgot. ott úgynevezett modulok vannak, amiben jelenleg két integer végrehajtó van (ezeket az OS két magnak ismeri fel). az integer magokon kívül az összes többi erőforráson osztoznak a magok. ezáltal ha két szál fut, akkor azok valós időben megkapják az összes erőforrást (köztük az FPU-t, ami képes két külön folyamatot futtatni, vagy ha csak egy folyamat igényli, akkor annak a teljes kapacitását adni (illetve van pár utasítás ami igényli az egész FPU-t)).
előnye, hogy feladattól kb függetlenül növeli a teljesítményt, és bár egy-egy extra integer mag több tranzisztort igényel, mint a HT, nagyobb mértékben növeli a modul teljesítményét.
"azért vannak itt képzavarok meg rossz hasonlatok."
Ez már lassan hagyomány, eddigi tapasztalataim szerint az itt válaszolók közül kb 5 ember van aki tudja mi fán terem a HT meg a CMT.
Kérdező, nyakamat teszem rá, hogy intel HT-s CPU-d van, mivel a bullnál nem használjál a modul kifejezést(főképp nem virtuális magot), a legtöbb ember(a gond, hogy nem csak kérdező), még a CMT létezéséről se tud. Persze lehet, hogy tévedek, de ha leírod milyen a CPU-d, szívesen megmondjuk, hogy mi merre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!