Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pci-e csatlakozót lehet a...

Pci-e csatlakozót lehet a azaplapomba tenni?

Figyelt kérdés
Van egy dell focxconn ls-36 os alaplapom és az alaplapon csak a helye van meg a pci-e csatlakotónak, a csatlakozó nincs benne. ugyanígy van 2 ddr2 slottal is mert azok sincsenek benne , csak a helye van meg. Gyárilag nincsenek benne a dolgok, mert semmiféle forrasztásnyom nincs a lapon egyátalán.

2012. jún. 7. 18:31
 1/3 MaXXeGee ***** válasza:

Ezt házilag nem fogod tudni belevarázsolni.

Nem azért van rajta a helye hogy otthon be lehessen utólag forrasztani. Tervezési és gyártástechnológiai okokból.

Egyszerőbb tervezni egy olyan lapot, amin "minden van", és hogy ebből legyen "olcsóbb kategóriás" lehagyni róla dolgokat.

Ez a bevett gyakorlat.

Tehát ezért látod úgy hogy ott a helye, de ...

Otthon nincs esélyed beforrasztani.

2012. jún. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Különböző típusokhoz használják ugyanazt a PCB-t, azért vannak rajta nem használt dolgok helyei. Ez gyakorlatilag minden műszaki cikknél létezik. Hiába forrasztanád be a cuccokat, attól még nem működnének, mert azok a helyek másik, hasonló alaplap esetén szükségesek.
2012. jún. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Alex Fly ***** válasza:
Ha ügyes vagy, be tudod forrasztani -valamikor javítós voltam egy munkahelyen, ahol alaplapokat gyártottunk és én is forrantottam be párat- de szerintem sokra nem mész vele, mert ahhoz, hogy működjön, nem ártana a hozzá szükséges áramköröket is pótolni, ami nagy valószínűséggel szintén hiányzik. Nem beszélve a szoftveres oldalról (BIOS)...
2012. jún. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!