Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért használódik el ilyen...

Miért használódik el ilyen gyorsan a notebook aksija?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kaptam a notebookot, acer és 6 cellás Li-ionos akkumulátor van benne.

Azt írja egy program, hogy 12,9 %-ban elhasználódott az aksija.

Szerintetek miért van ez? Hálózatról használom legtöbbször, egyszer-kétszer volt úgy, hogy csak az aksiról ment! (egy nap kb. 2 órát van használva)



2012. jún. 6. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy valószínűleg össze-vissza töltögeted. Ha azt csinálod, hogy kiveszed az akksit és hálózatról használod a gépet és kb 2 hetente egyszer teljesen lemeríted és utána teljesen feltöltöd, vagy ha használod akkor már teljesen lemeríted és utána teljesen feltöltöd akkor gyakorlatilag lesz egy szinte örökéletű akksid. Ha viszont gyakran csinálod azt, hogy lemeríted kb 78%ra és máris bedugod tölteni akkor viszont tényleg hamar elhasználódik és vehetsz egy újat :D


Szóval az a lényeg, hogy mindig rendesen merítsd le (10% vagy alatta) és utána töltsd fel minél hamarabb. Így lehet hosszú életű.

2012. jún. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Akkor, ha a hálózatról használom, otthon, akkor inkább vegyem ki belőle az aksiját?

Most nézem, hogy elírtam nem notebookom van (mert azok kisebbek) :)

2012. jún. 6. 19:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Épp az a baj, hogy hálózatról megy. Ha 2 órát használod egy nap, akkor tök felesleges hálózatról mennie. Nekem kb. 3 hónapos a laptopom, és még nincs ilyen baja. Ja, és feleslegesen ne rakd töltőre, csak ha már eljött az ideje. Én kb. 20%-ig használom, és utána töltöm. Előbb nem, és kikapcsolva.
2012. jún. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És hány órát kell tölteni?
2012. jún. 27. 23:29
 5/5 anonim ***** válasza:
10-15%-ig használd, majd kapcsold ki, és rakd töltőre. Biztos van rajta állapot jelző led, ha az zöldre vált, akkor leveszed.
2012. jún. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!