Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem boot-ol be a PC az...

Miért nem boot-ol be a PC az új RAM-okkal?

Figyelt kérdés

2x1Gb Kingmax DDR3 1066MHz CL7 van a gépembe és ezek mellé vettem 2x2Gb Silicon Power DDR3 1066MHz CL7-es memória modulokat. Dualba-vannak kötve az azonos modulok, de be sem boot-ol a gép. Ha csak a 2Gb-os modulok vannak bent akkor sem és akkor sem ha az egyik 1Gb-os és az egyik 2Gb-os modult kötöm dualba. Szóval valamiért az új memóriákat nem szereti, pedig ugyan olyan paraméterűek a méretüket kivéve.


CPU: Core 2 Quad Q6600 2,40GHz, 8Mb L2 Cashe, 1066MHz FSB

Alaplap: Asus P5E3 Deluxe, LGA775, 1333Mhz FSB, Dual-Ch DDR3


Az alaplapban 4 foglalat van és max 2Gb-os méretű modulokat támogat, tehát elméletileg max 8Gb-ig bővíthető.



2012. jún. 6. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha új akor vid el garancia szervizbe

valószinüleg vagy nem kompatibilis alaplapodal valamért vagy hibasak a ram modulok

más lehetöség nincs igazán

2012. jún. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbáld őket cserélgetni, lehet hogy a két-két különböző modulnak más-más feszültség kell és ez a probléma.
2012. jún. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Már az összes létező variációt kipróbáltam :)

Az a baj ha csak egyedül az egyik új (2GB-os) memória van bent akkor sem indul. A BIOS-is sem jut el, még nem is "csippan" a gép.

2012. jún. 6. 17:51
 4/7 anonim ***** válasza:
és auto-n volt az áram? mármint a ramnak
2012. jún. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az régi ram-oknál minden autora van állítva. Gondolom ha kicserélem a modulokat az újra, akkor ezek az értékek maradnak. Az új ramokkal meg a bios-ig sem jut el a gép szóval arról nem tudok semmit.


De itt egy kép a biosról a régi ram-okkal:

[link]

2012. jún. 7. 10:56
 6/7 kkovax38 ***** válasza:

1. Alaplap mennyire lehet bővíteni.

2. Everest riport készítése.

3. Riporból kiovasod az eredeti memóriát, és olyat veszel bele.

2012. jún. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ezeket már leírtam:


1: "Az alaplapban 4 foglalat van és max 2Gb-os méretű modulokat támogat, tehát elméletileg max 8Gb-ig bővíthető."


2-3: "2x1Gb Kingmax DDR3 1066MHz CL7 van a gépembe és ezek mellé vettem 2x2Gb Silicon Power DDR3 1066MHz CL7-es memória modulokat"

2012. jún. 10. 11:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!