Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Seagate vs Western Digital?

Seagate vs Western Digital?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb, megbízhatóbb merevlemez?

2012. jún. 3. 00:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Én személyes véleményem alapján Seagate.
2012. jún. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Seagate.
2012. jún. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 cipi8 ***** válasza:
78%

Nekem volt már mind a két gyártótól vinyóim meg egyszerre is használtam őket de mind a kettő fajta jó volt és szerintem semmi gáz nincs egyikkel sem. Olyan 6-7 éve vannak ilyen vinyóim olyan 10 darab volt már de ha normálisan használja az ember nem mozgatja a gépet menet közben és a táp is megbízható nem egy vacak Codegen, Mercury vagy hasonló 4-5000-FT-os tápról megy és nem engedi a hőfokot 40C fölé akkor sokáig bírják. Most Western van de cserélem, SATA-2-es Samsungra de csak azért Samsung mert ilyet tudnak nekem a boltból kihozni besz.ár-ba. Amúgy a samuval sem volt gondom. A mai darabok ha kibírnak 4-5 évet az már jó eddig is csak azért cserélgettem mert vagy a mérete volt kicsi vagy egy szar táp kinyírta illetve eladtam.


A mostani Western Digital-om két gyenge szektor ugyan volt de javítottam, azt tavaly vettem mert a 250-es Seagetem kidöglött. De már a Western is egy hónap után már csak 98% volt de mint kiderült a kilazult táp csatik nyírták meg mert nem mindig kontaktolt a vinyóval és menetköben meg-meg ingadozott a tápellátása, javítás után ismét 100%-on minden. Köszi HDD REGENERATOR!



Tavaly bontottam ki egy kocsmai zenegépből egy 11 éves maxtort ami még csak 5400-t pörög és még az is hibátlan mondjuk csak olyan 50 napot ment, de ezt csak egyszer használtam katasztrófa helyzet miatt adatmentésre.


Amiket írtam az személyes tapasztalat alapján írtam.


Van még egy 4 éves Hitachi-m a DVD felvevőmbe és arra sem panaszkodok, de az jóval kevesebbet van használva mint ami egy gépbe van.

2012. jún. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is mindig Seagatet vettem de az 500-as új annak már csak 35% az életképessége bármely progi szerint, pedig csak windows van rajta, torrentre a 1000GB-s Seagatet használtam ami 1 hónap után leállogat és 130MB/s helyett alig van 60MB/s. Mindent újonnan vettem és mint informatikus tuti nem nyírtam... Most voltam becseréltetni egy másikra, és WD-t kértem, ez már sokkal stabilabb..


Nálam a táp nem lehet gond, videó kártyám sincs, de a táp az CoolerMaster M620W Real Power, 80Plus :)

2012. jún. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mind a kettő nagy márka. Lényegében mostanra már minden winchestert ez a két gyártó gyárt a piacon. Nekem az elmúlt 4 évben asztali, és laptop gépeimben is WD volt. A laptopban lévő egyszer csak tönkrement. Elindult a Windows, nem jelentkeztem be, hanem kimentem fürdeni. Mire visszaértem újraindult, és már nem tudott bebootolni, olvasni se tudtam. Sajnos nem figyeltem előrelátóan az állpotát HD Sentinellel. A másik WD-m pár hete lett hibás az asztali gépben, 360 nap futás után (ez a SMART szerinti adat). Szerencsére itt HD Sentinellel észrevettem, hogy kezd tönkremenni, így még mindent le tudtam róla menteni. Szerintem ha visszatenném a gépbe most is működne, de inkább kicseréltem. Most a laptopban már majdnem 2 éve Seagate van, gond nélkül megy, és 100%-os. Az asztali gépben alig futott pár napot az 1 terrás Seagate. Piszok gyors (pl. windows gyorsabban bootol vele), és én még nem hallottam hangját, nagyon halk. Megbízhatósággal persze nincs gond, de még nagyon keveset futott:) Ami itthon van másik Seagate azok viszont több évesek másik asztali gépben (még PATA-s), és megvétel óta teszi a dolgát. Ismerek olyan server gépet is, amiben Seagate van, majdnem 10 éve egyfolytában megy a gép, és a winchesternek semmi baja. Illetve az asztali gépemben van egy jó régi (majdnem 10 éves) 160 gigás Maxtor winchester (sorozatszám alapján ez már Seagate belsős lehet). Ez is futott 610 napot, és hibátlan. Mondjuk gyorsasága bőven az új Seagate alatt van, és jóval hangosabb is:) De megbízhatóságára nincs panasz. Seagate még nálam nem ment tönkre, emiatt most inkább azt veszek. De nyilván WD-ből is van megbízható darab, mint ahogy gondolom Seagateből is ki lehet fogni rosszat.
2014. júl. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!