Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hővezető pasztát szét kell kenni?

Hővezető pasztát szét kell kenni?

Figyelt kérdés
Új proci, a hővezető pasztát szét kell kenni, vagy csak nyomjak rá egy kicsit?
2012. máj. 31. 16:04
 1/5 teszla ***** válasza:
ez fogós kérdés mert,valaki azt mondja hogy igen,valaki hogy nem......a lényege hogy ne maradjon levegő a proci,és a hütőborda között.(én igen,szétkenem általbán a pasztát)
2012. máj. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyenletesen szét kell teríteni vékonyan.

A legjobb erre egy plasztik kártya, telefonkártya, bankkártya, bármi.

Mintha glettelnél, szépen szétteríted vékonyan.

Ezt főleg LGA 775nél szokták, mert ott a hűtőt nem tudod rajta mozgatni.

AMDnél egy kis borsószemnyit nyomsz középre, rárakod a hűtőt és körkörösen forgatod, magától szétterül.

HA higanyos paszta, azt nem kell kenegetni, középre nyomsz, rá a hűtő és kész.

2012. máj. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#1 a lényeget leírta, ne legyen levegős a paszta mikor már felraktad a hűtőt

#2 a legrosszabb megoldás szétkenni a pasztát


http://www.youtube.com/watch?v=EyXLu1Ms-q4

Ez a videó szerintem komment nélkül is egyértelművé teszi melyik megoldás a legjobb.

2012. máj. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk az ezüstös paszta terülésére nem mondanám, hogy valami zseniális, siliconnál persze.

Igazából úgy csinálod, ahogy akarod, lényeg, hogy sok ne legyen alatta, nehogy az ellenkező hatást érd el vele.

Nekem most nincs a hűtő alatt paszta, mert az előző beszáradt, nem volt itthon, nem raktam alá, így is hűvösebb, mint a rossz pasztával.

2012. máj. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így van! Régen mi is szétkentük pontosan ujjal de mióta szervizben dolgozom megtanítottak hogy nem szabad mert levegő lesz alatta, csak egy borsószemnyit kell rányomni és ahogy szorítod rá a hűtőt nyomja kifelé az egyenletlenségeken, szóval pont úgy marad ahogy kell :)
2012. jún. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!