Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jelenleg egy Asus ENGTX260...

Jelenleg egy Asus ENGTX260 típusú videokártyát használok, előrelépést jelentene-e egy AMD HD 6870 típusú videokártya?

Figyelt kérdés

Az ASUS GTX 260 szerintem nagyon bajnok, gyakorlatilag mindent kiváló minőségben visz. 1280 x 1024-es felbontást használok. Intel alapú a konfigom, problémát jelentene-e az ATI videokártya.

Évekkel ezelőtt használtam ATI videokártyát (X700), de nagyon elégedetlen voltam vele.



2012. máj. 30. 23:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"az X700 után a 7950GT szinte megváltás volt"


Persze, hasonlítsuk a középkategóriát a felsőbb kategóriához, mi? Ha 7300GS-t vettél volna, akkor meg azóta is azt hinnéd, hogy az AMD a jobb márka?

2012. máj. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez tényleg érdekes hasonlítás, mert ha X1950 XTX-et vettél volna, az meg még nagyobb megváltás lett volna:)
2012. máj. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Az X700-at 41.000 Ft-ért vásároltam, újonnan, boltban. A 7950Gt-t kb. egy évre rá vettem, nem volt túl nagy ára, de volt benne erő.

Az X700-as kártyát nem hívták semminek sem, pedig AMD-alaplapot használtam vele (ezután tértem át Intel-re).


Az AMD Radeon HD 6870 viszont nekem nagyon tetszik, ránézni is öröm és nagyon biztatóak az adatai.

Utánaolvastam és a Hardwercompare-n néztem.


Úgy látom, hogy az Nvidia a GTX280 és GTX 260 után jelentősen butította és gyengítette a videokártyáit - gondolom marketingcélból:

éljen az SLI, mindjárt jobb ,ha két darab videokártyát vásárol a vevő, jobban jön ki a cég a dologból. :-)


AMD Radeon HD 6870 lesz a következő kártyám, bízom benne, hogy nem bánom meg a döntésemet.

2012. máj. 31. 23:16
 14/23 anonim ***** válasza:

Nem butította az, csak kijött a DX 11:)

A 6870essel a GTX 560 ti full egy szinten van, árban is, annak pont van ellenfele nvidia oldalról:)

Persze, válaszolni kellett valamit a 4870x2-re akkoriban.

A gtx 295 még ma is bivaly, mondjuk a 4870x2 is:)

De a 6870 elég stabil teljesítményt hoz, megbánni nem fogod.

2012. máj. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Most segíts! :-)


Amit kinéztem, az egy DELL OEM videokártya. Vadonatúj, AMD Radeon HD 6870 típusú.

Itt a linkje:

[link]


Be fog ez férni a számítógépházamba?

Elméletileg egyforma hosszú a GTX 260-ammal, de ezen még van egy "vas toldás" is.

Ez, ha jól látom, plusz 5-10 cm-t jelent.


Coolermaster centurion házam van, de ha ez a toldás nem illeszkedik - akkor "cumi".


A másik: ez egy DELL által az AMD-től rendelt OEM-kártya.

(doboza nincs, vadonatúj, 12 hó garancia - "return warranty")


Mit jelent ez? (az OEM)


-Butább, mint pl. egy ASUS HD 6870?

-Rosszabb lehet egy ilyen DELL-es OEM-kártya, mint pl. egy (ugyanilyen ?) ASUS?


Annyira nem vagyok benne ezekben a részletekben, eddig mindig mindenből ASUS-t vásároltam (azok jók voltak).

2012. jún. 1. 02:04
 16/23 anonim ***** válasza:

A dell referenciakártyát használ, csak átcímkézi, semmivel nem rosszabb, mint egy másik kártya, sok cég csinálja ezt manapság. Valami rendes hűtés legyen rajta, arra figyelj.

Egy Centurionban el kell férnie, az azért nem kicsi ház.

2012. jún. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
OEM= semmi sem jár vele, csak a kártya, nincsenek átalakítók, cd-k, tartozékok, ezért is tud sokszor olcsóbb lenni.
2012. jún. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Én még mindig nem értem minek is neked új videókártya.
2012. jún. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Ezért váltok én inkább XBOX-ra, meguntam a teljesítményhajhászatot, tekkenezni akarok:)

Ezt észérvekkel nem lehet megmagyarázni, miért kell az új.

A gtx 260 is lazán visz bármit azon a felbontáson, de ő tudja.

2012. jún. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak.


Azért váltok, mert valamilyen mértékben a számítástechnika bűvöletében élek (és kíváncsi vagyok az újabb technológiai megoldásokra is).


Azt hiszem, ez ma kortünet. :-)

2012. jún. 1. 15:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!