Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC RAM problémáim akadtak,...

PC RAM problémáim akadtak, ötletek?

Figyelt kérdés

Hali!

WIN7-re átálltam a jóöreg XP-ről, így megejtettem egy memóriabővítést is.

3 db slotom van az alaplamon, ebből egy pár + egy egyedül álló slot. (DDR-1-es ramok)

Ezelőtt volt két db 512-esem a párosban, + egy 256-os.


Ma vettem 2 db 1 GB-sat. Tehát a meglévőekkel plusz az újakkal a legerősebb kombinációt próbáltam kihozni, ami 2,6 giga lett volna. No a gondom az, hogy akár helytelenül, vagy helyesen (tehát páros slotba azonos RAM-párokat téve) teszem ki az 1GB-1GB + 512 MB-sokat, hardverhibát észlel a gép, még a bootoláskor újraindul, esetleges indítás-javításnál kékhalált kap a gép. Ha a két db 1GB-ot használom egyedül, tehát összvissz 2 GB-t kap a gép, akkor rendesen fut, most is így írok. De ahogy kapnak maguk mellé egy másikat, (512, vagy 256), gond lesz. Lehet, hogy az én hibám, esetleg nem tudok jól valamit, nem tudom.


A javaslatokat és ötleteket köszönöm!! :)


2012. máj. 30. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
nemhiába szokták tanácsolni hogy ha lehet egyfajta ramokat kell tenni a gépbe
2012. máj. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha Sima DDR RAM, akkor az igen régi lap lehet. Ebben az esetben valószínűleg nem támogat 2 GB-nál több RAM-ot, de ha leírod az alaplapod típusát, megnézem...
2012. máj. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Előkaptam az alaplap manuálját egy poros helyről. :) Acorp 4845GE... megnéztem benne, és max memóriának 2GB-t írt... eszembe se jutott volna, hogy ilyen korlátozással szembe kell nézzek. Thx. Akkor máshogy kell megközelítenem a kérdést.


Jó, ha win7-hez 2 gigát használok? Nem vagyok valami agresszív pc használó, vagyis a nyitott ablakokat illetően kíméletes vagyok.

2012. máj. 30. 16:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Régi lapnál ennyit szokott látni. A 32 bites WIN7-hez elég...
2012. máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. máj. 30. 18:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!