Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyon lassú az internet,...

Nagyon lassú az internet, lehet hogy a hálózati kártya rossz?

Figyelt kérdés

az asztali gépen nagyon lassú lett az internet (laptopon, telefonon tökéletes).

kb. 1-2 perc mire behoz egy oldalt, de van amikor "megjavul" és jó pár percig (gyors).próbáltam több böngészővel is, de mindegyiknél ez van. nincs vírus a gépen.


ez lehet azért van mert rossz a hálózati kártyám? vagy akkor egyáltalán nem lenne net?



2012. máj. 23. 13:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Tüzfal?

Virus azért tény hogy nincs mert nem jelez a nod?

Hibás hálókártya is lehet, miért ne lehetne végülis.

Kábelcsere.

Frissitő telepités.


Több ötletem nem igazán.

2012. máj. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

azért nem hiszem hogy lenne rajta vírus mer kb harmadszorra van újrahúzva a gép, és előtte is csinált ilyeneket. friss op rendszer van a gépen és a vírusirtó sem talált vírust, így elég valószínűtlen hogy vírus okozná.


én a hálókártyára gyanakszom de van amikor teljesen jó a net, szóval nem tudom (olyan van hogy csak félig rossz a hálókártya? XD)


frissítő telepítés az mit takar?

2012. máj. 25. 12:53
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha többször volt teljes újratelepités volt akkor a frissitő telepités értelmetlen.

Alaplap drivereit megkapta?

UTP kábel csere.

Akár a hálókártya is lehet hibás.

Sokadjára kérdezem a tüzfalat mindig elsiklasz felette, nem lehet hogy első dolgod felrakni a nodot tüzfallal karöltve?

2012. máj. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

driverek telepítve.

több utp kábellel próbáltam.


sorry, a tűzfallal mit is kéne tennem? (be van kapcsolva, mit kell még vele csinálni?)

2012. máj. 25. 13:55
 15/15 A kérdező kommentje:

Kicsit későn ugyan de azért leírom mi volt annó a megoldás, lehet hasznos másnak. Szóval az utorrent okozta mindezt, úgy lehet orvosolni, hogy nem a géppel együtt indítjátok (és nem használjátok). Így nyílván nem fogtok tudni töltegetni, de hát ez van, valamit valamiért :D

Amúgy azért van ez, mert ügye torrentnél marha sok helyre akar kapcsolódni a gépezet, és a hülye xp azt hiszi hogy valami vírus vagy nemtommi és letíltja az egész hálózatot. Alternatív megoldás lehet még, hogy ezt a részét a rendszernek kilövöd - de nyílván nem viccből rakták bele microsofték, funkciója van, én nem piszkálnám, amúgy is macera lekapcsolni - vagy lecseréled a már úgy is rég elöregedett xp-t.

Azóta nagyon jó a netem, sokszor 100mb fölé is megy, és néha-néha még töltögetni is sikerül vele.

Remélem hasznos volt! Üdv

2015. aug. 14. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!