Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért raknak egyes laptopokba...

Miért raknak egyes laptopokba Core i7-et, ha közben GT 520M van mellette? Nem szemétség az ekkora parasztvakítás?

Figyelt kérdés
Az óriásplakátokon ott feszít a méteres i7 felirat, meg beállítjak istenkirály gamer gépnek, miközben egy semmirevaló VGA van benne. A sok vérpistike meg veszi is, mint a cukrot az i7 miatt. De gondolom mindegyik koppan egyet otthon, mikor kipróbálja és játszani szeretne...
2012. máj. 15. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezzel vezetik meg a hozzá nem értőket, na meg a 8 GB RAM-al...
2012. máj. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem a kedvencem az volt, mikor plakáton buta szőke lánnyal reklámoztak egy laptopot hogy hű de gyors és jó, én meg csak röhögtem rajta hogy tipikusan kiemelték a vevőcsalogató dolgokat.


De ez a tipikus mézesmadzag dolog a hozzá nem értők számára.

Néhány ilyen:

-Az általad említett i7-es processzor laptopban.

-8GB ram, aminek a fele is elég lenne, de jól hangzik.

-A legmegtévesztőbb a videómemória, ezt tipikusan benyeli 10-ből 8 vérpisti, és ezzel érvel hogy "dehát kétgigásvideókártya"...holott maga a kártya irodai gép kategória.

-de néha ilyen a SATA3-as merevlemez, ami valójában bőven nem éri el azt az adatátviteli sebességet amit a csatlakozó kínál.

-vagy a magok számval is lehet reklámozni hogy "négymagos"...közben azok között is kismillió típus van.

-de ilyenek már az elnevezések is egyes összerakott asztali gépeknél:FULL HD GAMER X4..satöbbi.

-de néha ilyen dolog a DX11, vagy a 64bites rendszer....


Plusz ami még vicces mikor odaírják hogy milyen időtálló konfig, közben a legolcsóbb alaplap van benne, amivel sem egy későbbi SSD-t sem egy usb3-at, se crossfire rendszert, se semmit nem tudsz majd használni.

2012. máj. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Néha jól jön egy dVGA ha nem gamerkedni akarsz (GPU sokkal gyorsabb mint a CPU). Persze elsődlegesen azért van, mert az köztudatban ez terjedt el: VRAM RAM HDD cpumagok száma a fontos. Persze igazából egyik sem, de az élet nem egy habos torta. Így lehet eladni.
2012. máj. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kérdező kissé elkéstél a kiakadással, jó néhány éve ez megy, nem csak noti szinten.

Személyes kedvencem viszont az intel csillag rendszere.

2012. máj. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

nem késtem el, csak most írtam ki a kérdést :D


Amúgy mennyivel értelmesebb notikat lehetne gyártani, ha gyengébb procit, de erősebb vga-t kapnának...De a pistikék persze úgy nem kattannának rá, mert egyik hardvere sem lenne parasztvakító.

2012. máj. 15. 18:41
 6/12 Panda Péter ***** válasza:
ebben nincs semmi újdonság, az embereket már nagyon-nagyon régóta átverik.
2012. máj. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De azoknak is betesznek, akik normális laptopot akarnak emberi áron. Mondjuk ez tuti, hogy így van kitalálva...
2012. máj. 15. 19:55
 8/12 anonim ***** válasza:
Most az AMD APU-s gépei elég jók.
2012. máj. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mármint úgyértem, hogy normálisat, hogy szinkronban vannak egymással a hardverek...
2012. máj. 15. 19:58
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is...

Intel részről most nem nagyon találsz olyat(kivétel csak van), vagyis hamarabb találsz i7-es CPU-t mint normális VGA-t. Ez persze a legfelsőbb kategrokra nem érvényes, viszont az elég drága már.

2012. máj. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!