Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ebbe a gépbe mindegy hogy...

Jackpot1995 kérdése:

Ebbe a gépbe mindegy hogy milyen videókártyát veszek?

Figyelt kérdés

Van egy számítógépem amit bővíteni szeretnék.

alaplap neve:IBM 8189 KRG

csak videókártyát szeretnék bővíteni mert a ramom is viszonylag elég nekem.

És a videókártyának Intel R 82865G Graphics Controller a neve és csak 96 MB-os.

És ezzel azt szeretném meg tudni hogy milyen videókártyát vegyek bele kb 512 megásat akarok,de hogy Ati vagy csak ilyen Intel R ami jó bele?tehát ugyanolyan márkás jó bele vagy az mindegy???


2012. máj. 15. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezen az alaplapon elvileg egy AGP 8x foglalat van.

Milyen célra szeretnél vga-t? régebbi játékokkal játszadozni jó lehet egy AGP-s 3850,4650-4670, amiről még tudok, hogy kijöttek AGP-ben, használtan olyan 10-12 000 az áruk.

Kompromisszumokkal elboldogulnak a mai játékokkal is. Nem tudom, memóriát vettél e a gépbe, elvileg csak 512 mb van benne, ami nem túl sok, ám de kevés.

2012. máj. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 linkids ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy nem videókártya van benne, hanem egy integrált grafikus vezérlő

És szerintem ebbe nem érdemes már videókártyát venni, mert CPU limitbe fogsz ütközni az a processzor, ami gyárilag benne van az régi. A másik az, hogy ha nem pci-e-s, hanem agp-s, akkor maximum használtan tudsz bele venni videókártyát, mert agp-set nem nagyon kapni manapság.

Írd meg, hogy milyet szeretnél bele, milyen árkategóriába gondolkozol.

2012. máj. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 linkids ***** válasza:
Nem láttam, de utólag csatlakoznék a felettem szólóhoz.
2012. máj. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

játékok miatt vennék egy videokairt mert egy-két régi kisebb játékot visz csak

memória van benne 1,46 giga ram

2012. máj. 15. 13:08
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt biztos találsz megfelelőt, ismerősömnek 256 megás 3850 van, meglepő, de a mai játékokkal is egész szépen megbirkózik, persze kompromisszumokat kell kötni, de megy.

Egy 4650 szerintem jó lenne neked, nem tudom, van e valami konkrét játék, amivel játszani szeretnél ezen a gépen, általában akkor szoktak fejlesztgetni egy ilyen régebbi gépet.

2012. máj. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!