Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges az, hogy a ház...

Lehetséges az, hogy a ház ill. proci/vga hűtése miatt szaggat be esetleg egy játék? (lentebb leírom a részleteket)

Figyelt kérdés

A jelenlegi Configom: Intel Core i5 2500K, Gigabyte GeForce GTX650 Ti, Kingston HyperX 8GB 1600 MHz...

Battlefield 3-on full hd, minden ultra-ra állítva zökkenőmentes volt a játék eddig... de sosem játszottam vele eddig egyhuzamba ennyit(kb. 2óra) és annál a résznél mikor a dzsungelbe megyünk dzsipekkel meg harckocsikkal, és 1szer csak feltűnik egy hatalmas reptérnek tűnő létesítmény, ott irtózatos grafikai igénybevételnek van kitéve a VGA-m. Lehetséges, hogy a hűtés megoldaná a problémát? Tervezem amugy a közeljövőben.

Előre is köszönöm a segítségeteket!



2012. máj. 14. 22:58
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
helyesbítek a VGA GTX 560 Ti, de sztem már kitaláltátok, bocsi...:)
2012. máj. 14. 22:59
 2/15 anonim ***** válasza:
A hűtésnek ehhez semmi köze, attól nem lesz gyorsabb a kártyád, mert hűvösebb. Az 560 ti-t nem annyira nehéz megfogni BF3al, valszeg az a rész bemar neki egy kicsit.
2012. máj. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A BF3 egy elég gépgyilkos játék úgy tudom. Viszont ha nem hibázik a kártya (képhiba), akkor nincs a hőmérséklettel gond valószínűleg. Bár lemérhetnéd mondjuk egy FurMark -al, hogy mennyire melegszik 100% terhelésen.

Csak mert meleg, nem szokott egy játék sem szaggatni. VGA limitet szimatolok. Talán adj lejjebb a beállításokból egy hangyányit. Nem tudom, hogy állítottad be, de pl 1080p-ben felesleges a 8x élsimítás (csak a példa kedvéért), a 2x is elég.

Az 560Ti erős kártya, de azért olyan kártya nincs, amit nem tud megfogni egy-egy optimalizálatlanabb részlet.


Szerintem.

2012. máj. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
De azért 1-2 jól elhelyezett plusz ventilátornak mindig örül a géped. :)
2012. máj. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Bf3 egy optimalizálatlan szutyok, rengeteg ilyen rész van benne, egy darabig minden oké, aztán hirtelen képregény, aztán megint jó.
2012. máj. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Ezek szerint nem feltétlenül a kártyával van a gond, ha az optimizálatlanabb területekre gondolunk? egyébként ez mit jelent konkrétan? Hogy "optimizálatlanabb"?

És akkor van értelme, még ház hűtést vennem? Mit érek el vele amugy? Halkabb lehet tőle a gép? Vagy proci hűtőt is kéne cserélni vajon a gyári helyett? A házam:CoolerMaster Elite Black 430.

2012. máj. 14. 23:31
 7/15 anonim ***** válasza:

Ezt felrakod:

[link]


Játék alatt legyen megnyitva, és utána ha kilépsz nézd meg mennyi a maximális mért hőmérséklete a processzor magoknak és a vga-nak.

Nekem HD6870 van, az még kicsit gyengébb is, és nálam nem akadt be a játék FullHD-n Ultrán.

Sztem ha olyan 85-90 fok környékére megy a videókártya, akkor ott már be-be akad egy játék.

2012. máj. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én láttam 110 fokos 4850-est és sose akasztott játékot az, hogy meleg. Nem tesz jót a kártyának, ha melegszik, mint a disznó (mert a disznó bizony melegszik XD) , de ennek elvileg nem kéne befolyásolnia a grafikus teljesítményt. Lehet rendszerhiba, valami zabálja a memóriát, özön egyéb oka lehet, amiért beakad egy húzósabb résznél. Tegyél fel egy FurMarkot és nézd meg, 5 perc alatt mennyire forralja fel.
2012. máj. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egy GPU-z háttér frissítés bekapcsolásával elárul mindent a max hőmérsékletekről a kártyán ;) Még azt is hogy a GPU levolt-e tényleg 100%-ra terhelve:


[link]


Ott a legalsó pipa legen bent és már terhelted is :)

2012. máj. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam a Furmark-ot, 1280x720as felbontás mellett és igaz nem volt beállítva anti-analising, így 51-52 FPS el ment, és felment 87 fokra a hómérséklet, ha kipipálom az összes négyzetet, és 8xos élsimításra állítom, 19 átlag fps-en megy, de ott már nem hagytam végigmenni, nem tudom nagyobb lenne a hőmérséklet az előző tesztnél 100% terhelés mellett volt 87fokos, 3510 RPM a venti fordulatszáma, elvileg jobban nem melegszik ultra felbontásnál sem jobban fel mint 67 fok ha 100% terhelésen ment az előző tesztben is?
2012. máj. 16. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!