Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történt a videókártya piacon?

Mi történt a videókártya piacon?

Figyelt kérdés

Eléggé le vagyok maradva az utóbbi időkben videókártya terén.Régebben az nvidia jobbnak számított az ATI-nál, most pedig mindenhol ATI-t ajánlanak (GTX680 alatt).


Mitől lett most ennyire felkapott az ATI?


2012. máj. 13. 21:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ha eddig NV-s voltál sztem maradj is ott, én amiko nemrég AMD-re váltottam nagyon visszafogottnak éreztem mind OC mind teljesítmény szempontjából a kártyát. (Ebben nem hibás az AMD, csak az NV lefizet minden játékóriást, hogy az ő cuccain jobban mennyen az adott játék. Lásd: Crysis)


Amit fentebb írtak, hogy zaggat a GTAIV ott is felmerül az, hogy valamiért NV kártyákon jobban fut. Ettől függetlenül tényleg felkapott az AMD és főleg a jó árai miatt. (Amúgy úgy, hogy AMD-s vagyok megmondom őszintén, hogy az AMD driverek tényleg szutykok, mert úgy tudok csak frissíteni, hogy Driver Sweeperrel csökkntett módban lepucolom, utána jöhet a friss...)

2012. máj. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"én amiko nemrég AMD-re váltottam nagyon visszafogottnak éreztem mind OC mind teljesítmény szempontjából a kártyát"

Ez a mondat akkora facepalm...annyi változót hagytál ki az egyenletből, hogy már fáj.


" csak az NV lefizet minden játékóriást, hogy az ő cuccain jobban mennyen az adott játék. Lásd: Crysis)"

Manapság sokkal több játék elején díszeleg a gaming evoled, mint the way it's meant to be played felirat.


" hogy az AMD driverek tényleg szutykok, mert úgy tudok csak frissíteni, hogy Driver Sweeperrel csökkntett módban lepucolom, utána jöhet a friss...)"

A cata is tud csúnya dolgokat, de ilyen szempontból a forceware se épp egy szent...

Az meg, hogy nálad olyan folyamattal megy a frissítés, sok vizet nem zavar.

2012. máj. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ő nem tudja megmagyarázni, igazából én sem tudom megmagyarázni, miért húzok jobban az nvidia felé, a fene sem tudja ezt.

Ár/értékben az Ati elég jó kártyákat csinál, ez tény és kell is, mert ezzel van valami egyensúly, jót tesz a piacnak, mi vásárlók járunk vele jobban.

Mindig lesznek időszakok, amikor az egyik kicsit ellép a másiktól, legjobb, ha nem ragaszkodunk elfogultan egyik gyártóhoz sem. Egyszer az egyik alkot szutykot, máskor a másik alkot, de születnek remek dolgok mindkét oldalon.

Kijött a 8800GTX, 4870, 9800GT, 4850, stb. mindkét oldalon vannak remek kártyák, amik komoly karriert futottak be.

Szvsz. egyik gyártót sem lehet kategorizálni, hogy szar, mert szutyok mindkét oldalon született, de jó kártyák is.

2012. máj. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Igaz, elfogultnak sose szabad lenni, a legjobb mindig azt venni ami neked adott keretből jobb.
2012. máj. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

# 12/14


1)A driverekkel az a bajom, hogy egy tiszta Winfoson is el kell játszam ezt, mellesleg, ha nem csinálom, akkor vagy nem frissíti a verziószámot, ami nem is zavarna, vagy lefrissíti, de a driver meg bugol... Ez nem mindegyik verzióra igaz, de több is csinálta ezt...


2) Na hülyéskedj, komolyan a DIRT3 jobban fut a régi (őskövület) 9800GTX+omon, mint a 6850-emen... Najó, persze BF3-nál már más a helyzet, meg jópár játéknál, de engem akkor is szívenüt, hogy egy ilyen régi kártyát nem tud se benchmarkban se amúgy tapasztalat szinten legyőzni... Másrészt a 6850-6870-esek között csak feszemeléssel lehet tuningolni, ami sztem azért veszélyesebb mint egy procinál, egy user fail simán becsúszhat, alapon, meg alig tudtam talán 50 MHz-t plusszba kicsikarni belőlük. (Megjegyzem, hogy kettőből kétszer fogtam ki olyan kártyát, amin nem lehetett feszt emelni...) Úgyhogy ne facepalmozz it nekem, kösz. (Másrészt, meg a BF3 6850+6870CF-én high preset beállításon alig tud 50 FPS felett döcögni multiban 32 fős szerón. Azért többet vártam tőle, ahogy dicsérik, azért illett volna...) De most mondhatsz bármit, én leírtam a tapasztalataim, azon nem tudsz változtatni...


Peace

2012. máj. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

De facepalmozok(jogosan) amikor minden adat nélkül leírtál egy olyan sort amivel kezdted.

Ez a Dirt3 dolog nekem sántít, ott valami gond inkább nálad volt, vagy esetleg hibás volt a kártya(esetleg CPU limit, de ezt nem tudom, hogy milyen a CPU-d). A benchmarkokkal meg dobálózni megint felesleges, nagyon sok dologtól függ mi milyen pontot dob ki.

A tuning meg változhat épp kifogott modellenként is, és alapfeszen egy jóval jelentősebbet is tudtam a HD 6850-emre húzni.


"Másrészt, meg a BF3 6850+6870CF-én high preset beállításon alig tud 50 FPS felett döcögni multiban 32 fős szerón" Ez miért is a hardver hibája?


Az viszont igaz, hogy a tapasztalataidon nem tudok változtatni(amik eléggé egyediek), de ez még semmit nem von le az AMD-től túlzottan.

2012. máj. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nem is az AMD ellen dobálóztam, az én tanáécsom az volt, hogy én annál maradnék, ami eddig bevált. (Ha szívott az NV-vel akkor próbálja ki a másik oldalt.) Amúgy Phenom X4 955BE procim van 3,5GHz-n 1.25V-on. (Amúgy azért baj, hogy csak annyival megy, mivel ezzel a kártyával eladták a játékot, vagyis volt olyan verzió, ha jól tudom, amihez bellékelték. Sztem ez azt jelenti, hogy az adott kártyán a játék maximum beállításon is jól fut, ha nem is recegésmentesen, de illene tartania magát egy multira öszpontusoló játéknál egy olyan átlag 50-60FPS-hez. Ami ugye egyel magasabb beállítás, mint amin az Crossfire rendszerem overclock-al teljesít 50 FPS-en. Vagy nem FullHD felbontásra lenne kitalálva a hardver?) Megjegyzem: Ezenkívül más játékokban elégedett vagyok, Crysis, Crysis WARHEAD is tökjól fut, pedig anno számomra hihetetlen volt, hogy lesz olyan hardver valaha amin elfut. (És nem mintha nem lenne Elég szép a BF3 High-on, csak én többet vártam tőle.)
2012. máj. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Panda Péter ***** válasza:

"Másrészt, meg a BF3 6850+6870CF-én high preset beállításon alig tud 50 FPS felett döcögni multiban 32 fős szerón"

na ez tökéletes példa arra, amit extrém processzorlimites környezetként szoktam említeni.

2012. máj. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
De egy PHenom X4 955 ilyen kevés lenne? Én egyből procira tippeltem, de PH-n, és itt is mondták, hogy itt nincs procilimit...
2012. máj. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Panda Péter ***** válasza:
igen, mert nagy általánosságban nincs is, túlhajtva egy Phenom II simán elég akár felsőkategóriás VGA-k kihajtásához is magas részletességnél, DE a BF3 multi, sok játékossal nagyon CPU stresszelő feladat, így ott CPU limited van.
2012. máj. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!