Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri az árát ez a HDD? Mi a...

Megéri az árát ez a HDD? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
[link]
2012. máj. 7. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos most ennyibe kerülnek az 500GB-os vinyók, tavaly nyáron kb fele ennyi volt az áruk.

A SATA3 itt nem sokat ér, max a bufferben lévő adat továbbítódik gyorsabban (SATA3 csati mellett), de folyamatos olvasásnál ezt nem tudja tartani a mágneslemez/olvasófej fizikai korlátai miatt. Random olvasásnál sem ér sokat. Szóval ez egy mezei merevlemez, de arra felhívnám a figyelmed, hogy ez a sor igen megtévesztő:

"Adatátviteli sebessége: 600 MB/sec"

Persz-persze...ez csak a SATA3 elméleti maximuma, ez a lemez soha nem fog ilyen sebességet elérni (szekvenciális olvasási teljesítménye kb 60-120MB/s között lehet maximum, attól is függően, hogy a lemez külső vagy a belső pereménél van az adat...random 4k olvasáskor meg 2MB/s alatt).

2012. máj. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De a többi HDD-hez képest mennyire éri meg? Mindegyiknek felment az ára. Szerintem 20ért egész jó vétel 500GB és 64MB cache.
2012. máj. 7. 14:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Én inkább Seagate Barracuda párti vagyok, árban is kb ugyanott van.
2012. máj. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez egy WD Caviar Green, azaz valamivel kevesebbet fogyaszt, mint egy rendes meghajtó, de általában lassabb is. A Green szériát inkább adattárolásra szokták ajánlani. A normál lemez elvileg a WD Caviar Blue és a picit gyorsabb széria meg a Caviar Black.

Nekem is van egy Green 64MB cache-sel meg egy Black 32MB cache-sel és a Black gyorsabb.

Mondjuk a Black egy kicsit drágább, de azokra 5 év garit adnak (nekem is ennyit adtak 2 éve):

[link]

2012. máj. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!