Gepzene kérdése:
Marhaság ragaszkodnom az Intelhez, ha komplett zenedarabok összerakására szakosodott gépet készítek?
Figyelt kérdés
Fontos: NEM a loop és samplekönyvtárközpontúság a jellemző, hanem a nyers szólású analóg szimulációk vagy modellek hangszerben is, effektben is, amikor csak lehet (mert nagyon ritka, hogy a steril matek vagy a hullámtáblás oszcillátor alapú szól jobban, és jobb is rá a karcos analóg jellegű feldolgozásból egy kevés, mint bármi másból akármennyi, általában
Ezen túl a drága holmik célja az, hogy jó ideig felét se használjam ki, akármekkora bolondságokat ütök össze. Szóval egy hatmagos AMD kicsit kevesebbért, mint egy i5, nyújt-e mondjuk a fent vázolt bonyolult matekos felállás alatt többet a négymagos Intelnél?
2012. máj. 3. 19:32
1/9 A kérdező kommentje:
:) <- és a lemaradt zárójel is pótolva...
2012. máj. 3. 19:35
2/9 anonim válasza:
Minden féleképpen az oszcillátorosra esküszöm csak nem értem mi bajod van a négymagos intellel?Én ugyan amd párti vagyok de ez nem befolyásolja a zeneszerkesztést.Négy maggal 3000Mh-en 4 giga rammal és egy régi kedvenc creative midis hangkarival szinte nincs lehetetlen.
3/9 A kérdező kommentje:
Nincs egyikkel se bajom, épp ezen indultam be! :) Csak amikor egy FX-8150 kicsit túlteljesíti ilyen "méretes számításgráfok" feladattípuson az i5-2500-at, akkor elgondolkodik az ember, hogy egy X6 nem időtállóbb-e sokkal kevesebb pénzt belehajítva, miközben tökre elég az is, amit mondasz: 4 mag 3GHz-en. Cache nagy, fogyasztás egyik se jó, meg nem is rossz (Intel üresjáratban talán jobban spórol, Asus lapban meg talán egál is lehet, nem néztem még utána), gyári hűtő is jól megvan rajtuk, ha a házban van légcsere. A mostani árak mintha AMD felé húznának. Vagy van utasításkészletben, összminőségben, akármiben, akkora előny az Intelnél, amekkora az ártöbblet azonos teljesítményért? (asszem simán elképzelhető, hogy írtam olyat is, ami nem úgy van, nyugodtan szóljatok)
2012. máj. 3. 20:18
4/9 anonim válasza:
zenefeldolgozás általában egyszerre kevés szálat használ, a kevés szálú feldolgozásban meg az intelek jobbak. 6 magos proci esetén valszeg az lesz hogy 3-4-5 mag csak ülni fog, míg egy-két mag intenzíven dolgozik. inkább egy 4 magos i5, amelyek 1-1 magja viszont erősebb mint egy 6 magos ph2 1-1 magja
5/9 A kérdező kommentje:
Innye, mondom, megnézem már az Intelt is, hát nem ugyanannyi a 3550, mint az FX-8150? Ejj...
2012. máj. 3. 20:25
6/9 A kérdező kommentje:
Alig van már ingyenes zeneszerkesztőből is olyan, ami ne kezelné a többmagos procit minimum annyival, hogy szétosztja egyenletesen a rengeteg plugint rajtuk. A komolyabbak (ingyenesből is) még "meg is beszélik" a pluginnel, hogy akar-e ő maga párhuzamos feldolgozásként működni. Ilyen gond nincs, persze tényleg nem sokat számít, hogy 4 vagy több mag, és valószínűleg 20%-ot soha nem fogja megközelíteni a 6 mag többlete a 4-hez, persze azonos architektúra és órajel esetén.
2012. máj. 3. 20:33
7/9 A kérdező kommentje:
Meg ilyen is van i5-höz képest fele cache, 4.2GHz, 4 mag:
2012. máj. 3. 20:36
8/9 A kérdező kommentje:
Okés, floating point számításoknál 4 magos a bulldozer is. Köcsög amd, nem értem miért nem lehet egyértelműen közölni, hogy 4 mag némi integer párhuzamosítással. Nem vagyok meggyőzhetetlen, de nem sokkal olcsóbb az intelnél zenélésre.
2012. máj. 4. 16:12
9/9 A kérdező kommentje:
Eredmény: Phenom II x6 inkább valahol 32 körül. Olcsóbb és többet tudó/engedő lapban, mint i5 (asus lapok közt válogattam). Jobb 6 mag a sok realtime hergelt plugin alá, mint 4, és a cache eltérő arányai se jönnek rosszul, még ha volna mit fejleszteni a kezelésén, akkor se. Jól közelíti az i5 teljesítményét kb 60% cpu+alaplapköltséggel. Ha netán nincs még optimálisan kihasználva 6 diszkrét mag, mi lesz, ha ki lesz? :) mindenesetre lesz még 8 mag a minimuma a játékoknak, nem félek, hogy nem lesz egyre jobb 6-tal dolgozni.
2012. máj. 5. 10:48
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!