Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebook -ban CPU csere?

Notebook -ban CPU csere?

Figyelt kérdés

Ez nem-e káros a notebook egészségére? :D Tehát nem lenne kihatással egy CPU csere a notebook -ra?

Van egy Emachines E440 -esem AMD V120 -as CPU -val.


Azonban tennék bele szívesen egy AMD Athlon II P340 X2 dual-core -t, amelynek a fogallata megegyezik (s1g4) és ugyanannyit eszik (25W). A notiban egy mobility HD 4250 -es foglal helyet és 2 Gb. -nyi DDR3 ram. Gondolom az új CPU -val a noti teljesítménye alaposan növekedne. Véleményetek szerint? :)


Köszönöm a segítséget előre :)


2012. ápr. 28. 00:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és a csere szakértővel kb. mennyibe kerül? :)
2012. ápr. 28. 00:25
 2/13 Panda Péter ***** válasza:
Fe.. wait fooor it... lejtsd el
2012. ápr. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Miért?
2012. ápr. 28. 10:32
 4/13 anonim válasza:
Mert laptopoknál a procit az alaplapra rá szokták forrasztani.
2012. ápr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Panda Péter ***** válasza:
itt nem feltétlenül ez a helyzet DE kötve hiszem hogy a BIOS értékelné az ötletet, és a lapotopokhoz nemigen szokott lenni BIOS frissítés.
2012. ápr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

"a lapotopokhoz nemigen szokott lenni BIOS frissítés."

LOL

[link]

2012. ápr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=njI-JTExO0U

Ennél azt írja a videó készítője, hogy elvileg frissíthető:



Hello, buddy. Can I change the CPU on my emachines E440 too?

heni920920 1 héttel ezelőtt


Assuming you can find a replacement and get your case apart, yes. Looks like you have the same chipset as me, and the assembly should be pretty similar.

peachferrari válasz a következőre: heni920920 1 héttel ezelőtt


how do you know what processor is compatible with your motherboard

JMS06723 2 héttel ezelőtt


Find out what socket you have currently, and look for others that use the same socket and same TDP (watts)

peachferrari válasz a következőre: JMS06723 2 héttel ezelőtt

2012. ápr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Panda Péter ***** válasza:
csak arra próbáltam utalni, hogy a laptopok CPU supportjának biztosítása a béka segge alatt van, mivel a gyártók nem igazán szeretik ha a paraszt cserélgetni akarja a procit.
2012. ápr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Akkor egyáltalán nem ajánlatos?


A "heni920920" felhasználónévvel a kérdést pont én tettem fel :) Szóval meglepődésem, hogy pont rátaláltál a videóra :) Csak még nem tudtam, hogy választ kaptam rá :)

Tehát elméletileg abszolút működne az általam kiválasztott CPU -val az ötlet, hiszen egyforma a fogallata és a fogyasztása is és BIOS -t is lehet frissíteni a notin. Csak azt nem tudom, hogy a noti életére ez nem-e lesz nagy kihatással, vagy hasonló, tehát jó lenne tapasztalatot is hallani, aki ezt megcsinálta és ki is próbálta és így is használja :)

2012. ápr. 29. 01:13
 10/13 Panda Péter ***** válasza:
szerintem nem járna annyi előnnyel, mint amennyi anyagi ráfordítás szükséges a cseréhez.
2012. ápr. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!