Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » WÁÁÁÁ mi lehet a gépemmel?...

WÁÁÁÁ mi lehet a gépemmel? Help pls!?

Figyelt kérdés
Reggel, amikor be akarom kapcsolni a gépet nem bootol be. Bejön az alaplap háttere és utána villog ez a "_" jel és ennél nem megy tovább. megáll, meghal, kész, vége. Viszont most, mikor hazajöttem bekapcsolt. ez tegnap is így volt. hazajöttem nem akarta az igazságot. rá egy fél órára sikerült beüzemelni. tegnap este újraindította biztos, ami biztos alapon és ugyan ez a probléma állt fent. ma reggel szintén. és most, amikor hazajöttem, lám működik? mi a toszért csinálhatja ezt?!? idegesítő.
2012. ápr. 27. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet a merevlemezed haldoklik vagy a fájlrendszer túlságosan töredezett ezért nehézségeket okoz a rendszer indítása,betöltése.


Futtass le egy töredetettség mentesítést,takarídsd ki a rendszert az ideiglenes fájloktól,nem használt regisztrációs kulcsoktól.


Ha ez nem segít,futtass le egy szektor ellenörzést ami nagyon sokáig tart,de szükséges mert ha vannak hibás szektorok a merevlemezeden,az aokozhatja a jelenséget mivel ezeket a szektorokat nehezen tujda olvasni még majd egyátlanán nem tudja.Szóval ha hibás szektort talál az ellenörzés,akkor érdemes megfontolnod a merevlemez cseréjét.

2012. ápr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Snapette ***** válasza:

Valami haldoklik a gépedben, és jó lenne, ha megnézetnéd, mielőtt valami elszáll benne teljesen. Úgy mondom ezt, mint aki ezzel foglalkozik, vagyis szervizes. Elsősorban nézd meg, hogy nem kotyog-e valamelyik kábel, nincs-e kilazulva, s ha ezzel nincs gond, nézesd meg, mert pl. ha az alaplapod hülyéskedik, akkor könnyen magával viheti a fél gépet, ha leég.

Ha az alaplap háttere mindig bejön, akkor valószínűbb, hogy a HDD (hard disk) öregszik, ez esetben pedig ami fontos neked róla mentsd le, biztos ami biztos alapon.

Próbáld ki, hogy a BIOS-ba be tudsz-e menni ilyenkor, mikor nem akar indulni. Ha minden esetben bemegy a BIOS-ba, akkor nézd meg onnan, hogy látja-e a hardot. Ha ebben segítségre van szükséged, írj privátot, el tudom mondani, de a netten is megkapod, hogyan kell.

2012. ápr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
sztem jó eséllyel a vinyód haldoklik. magát a vinyót a rendszer még felismeri (ha nem akk más hibaüzenetet dobna), de mikor a tényleges használatra kerülne sor, akkor már megáll a tudomány
2012. ápr. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!