Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 98 hány megás video...

Molnardav kérdése:

Windows 98 hány megás video kártyát ismer fel maximum?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Dávid vagyok. Nemrég vásároltam egy régi Pentium III-ast, mert hiányoztak azok a régi win98-as játékok, amikkel régen tini koromban játszottam. A video kártyáját szeretném fejleszteni, de nem tudom meddig mehetek el vele. Sokan azt mondják, hogy 128 megás video kártyánál nagyobbat már nem ismer fel. Nem tudom ebből mi igaz. Aki ért hozzá, az írjon légyszi. Hálás lennék érte. Előre is köszi.
2012. ápr. 25. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen jellegű korlátozás a Win98-ban.
2012. ápr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Inkább az a kérdés szerintem, hogy melyik kártyához van még jól működő driver win 98-hoz.

Ahogy látom pl Radeon 9000-es szériához még van ME/98 meghajtó (ebben a szériában jellemzően 128MB vagy a felső kategóriában 256MB videomemória volt). Nvidiánál Geforce 6000 szériáig láttam Win 98 drivert, amik még egy generációval fejlettebbek. Mondjuk egy P3 procinak már sok lenne egy közép/felső kategóriás Radeon 9600/9800 vagy Nv 6000 kari, ráadásul lehet, hogy az alaplap se szeretné... (meg amúgy is kifejezetten régi játékok futtatására vetted a gépet).

2012. ápr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem igazán értem, hogy minek venni tizenvalahány éves gépet, amikor virtuális gépen vagy dosboxban nyugodtan futtathatsz bármit.
2012. ápr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!