Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » S. O. S! A C memória megtelt...

S. O. S! A C memória megtelt és nem tudom mivel!? De ha csökentett módban indítom a gépet akkor pár kbt felszabadul!

Figyelt kérdés
Mi lehet a baj?Rendszer tisztítók nem érnek semmit!(Csaj vagyok tehát érthető választ kérnék,köszi!)
2012. ápr. 19. 17:00
 1/9 cipi8 ***** válasza:

Ez azért van mert tele van a winyód minden felesleges szarral és fájltöredékkel! Javaslom a zenék, képek, filmek, letöltéseid áthelyezését másik meghajtóra a D-re és utána töröld őket le a C-ről! Ha nincs a winyó elosztva ketté akkor keres a baráti körödben olyat aki ért a gépekhez és ketté osztja neked a vinyódat, de ezt csak újra telepítéssel lehet megoldani és akkor minden elvész ha csak nem mentitek le egy másik gépre a fontos dolgaidat!


Azért írja ki a gép mer a windows futtatásához kell egy meghatározott minimális szabad hely a winyón, viszont ha most ketté lenne osztva és te a dolgaidat a D meghajtón tárolnád és a C-n csak a windows és a programok lennének akkor ez a hiba nem fordult volna elő!


Advanced System Care program valamelyik regisztrált verziójával karban lehetne tartani a dolgokat mert az a fájltöredéket, férgeket törli és a lemezt is töredezettség mentesíti (helyet szabadít fel) és egyéb hasznos dolgokat csinál én kb 2-3 hetente szoktam teljes futtatást végezni!

2012. ápr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!Azt honnan tudhatom hogy osztott a vinyó vagy sem?Amúgy minden cuccom a D-n van ezért nem értem mitől van tele a C!
2012. ápr. 19. 20:54
 3/9 A kérdező kommentje:
És minden windows szutyi a C.-n van!Semmi más!Meg sok sz@r ami nem tudom mi!A progik is a D.-n vannak!
2012. ápr. 19. 20:56
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy páromé a gép,ő használja leginkább játékra!Csak próbálok jót tenni!:) Egy kis trollkodás!:)
2012. ápr. 19. 20:59
 5/9 cipi8 ***** válasza:

Sajnos akkor valószínűleg kicsi a C meghajtó mérete! Mert az is gond szokott lenni ha kevés a Ram a gépbe és sok háttérben futó program meg amihez ha kicsi a Ram akkor azt a C meghajtóból pótolja a gép úgy hogy amelyiknek épp nincs szüksége a Ramra az a C-n tárolja addig amíg a program nem megy mihelyst indul akkor visszaírja magától a Ram-ba!


Írd már meg hogy milyen op. rendszer van a gépen és hogy mekkora a C és D meghajtó teljes mérete, ezt a meghajtóra jobb gombbal kattintva a sajátgépben a tulajdonságok menüben látható.

2012. ápr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

C: 390mb szabad, 19,9gb foglalt


D: 6,05gb szabad, 54,5gb foglalt


Win 7 Proffesional

2012. ápr. 20. 08:33
 7/9 cipi8 ***** válasza:
Én a Win7-nek általában a C 25-30 Gb-ra szoktam particionálni így a programok is kellemesen elférnek, úgy hogy minden kép a winyó mindkét partíciójának a teljes formázását javaslom, majd egyesítését és újra kiosztását (partícionálását) úgy hogy a C 25-30 Gb lenne a maradék meg a D meghajtó lenne ! Igaz akkor már nem túl sok marad a D-nek úgy hogy én egy nagyobb vinyóra ruháznék be! De minden fontos és pótolhatatlan dolgot mentsetek le róla, a laptop vinyókat is belehet rakni a sima asztali gépbe (mentett cuccaitokat nem akarjátok pendrivokra való másolgatással meg egy rakatnyi DVD lemezre írni) amely rendelkezik SATA csatlakozókkal a régebbi P4-es gépek nem mindegyike támogatja a SATA-t!
2012. ápr. 21. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát egy kicsit kínai amit írtál!:) De majd megmutatom páromnak!Amúgy a D meghajtón nincs semmi kép vagy személyes cucc,csak progik +játékok!Akkor nem kell biztonsági mentés nem?
2012. ápr. 21. 10:58
 9/9 cipi8 ***** válasza:
Akkor nem a biztonsági mentés alatt a pótolhatatlan vagy a számotokra fontos fájlokat és dokumentumokat értettem fényképeitek, zenék, stb.
2012. ápr. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!