Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes 12 GB-ig bővíteni a...

Érdemes 12 GB-ig bővíteni a laptopban a RAM-ot?

Figyelt kérdés
Vettem egy Asu x53s típusú laptopot amiben van egy 2 gb-os geforce 610m típusú kártya. Nagyon jó, a crysis 2 tökéletesen megy! Arra gondoltam, hogy a 4gb-os RAM-ot, fel egészítem 12 GB-ig, a még gyorsabb működésnél, pl: operációs rendeszer, vagy asztal betöltése indulásnál, plussz programok használata. Nem tudom, hogy van e értelme. Az lenne a kérdésem hogy megérné e a befektetést, azaz látható változás lenne a memória bővítés? Persze nem lassú a gép, de nem drágák a RAM-ok manapság azért gondoltam hogy bővítem. Köszönöm a válaszokat!!
2012. ápr. 17. 23:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos volt mindenkinek a válasza, úgyhogy köszönöm! A játék lebutítására annyit mondanék, hogy 1368X768 -as felbontással jászom, ennél nagyobb felbontást fel sem ajánl nekem, de viszont akadás mentesen tudom játszani a játékot! ( Igaz hősugárzóként működik a laptop:D) De szerintem egy 15'3-as laptophoz nem is kell nagyobb felbontás. Akkor ha jól értem, ezek az alsóbb kategóriás videókarik viszik az újabb játékokat, de nem lehet felbontást növelni (az általam használtnál), és majd egy idő után csökkenteni kell jobb játékoknál a grafikát hogy tudjak játszani? Igazából én nem vagyok nagy játékos! Szerettem volna egy laptopot nagy vinyóval, meg hogy ne legyen lassú és hogy vigye a játékokat hagy úgy van, az árérték aránya jó, úgyhogy nem zavar hogy nincs benne nagyon jó videó kari, csak nem voltam benne biztos, hogy most jó-e vagy nem? Amúgy van olyan program, esetleg magyar, ami leteszteli a videó kártyát? Köszi!
2012. ápr. 18. 10:54
 12/15 anonim ***** válasza:

Akkor ha jól értem, ezek az alsóbb kategóriás videókarik viszik az újabb játékokat, de nem lehet felbontást növelni (az általam használtnál), és majd egy idő után csökkenteni kell jobb játékoknál a grafikát hogy tudjak játszani? igen

Igazából én nem vagyok nagy játékos! Szerettem volna egy laptopot nagy vinyóval, meg hogy ne legyen lassú és hogy vigye a játékokat hagy úgy van, az árérték aránya jó, úgyhogy nem zavar hogy nincs benne nagyon jó videó kari, csak nem voltam benne biztos, hogy most jó-e vagy nem? vannak még a piacon bőven laptopok. Nem csak egy márka létezik.

2012. ápr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam úgy a a játékot hogy a telepítőjében a grafikai beállításoknál mindent ami low-on volt fehúztam hightra és indítottam a játékot. két órája játszok rajta élesebb lett és nem akadozik egyáltalán, olyan mint volt.
2012. ápr. 18. 13:33
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez még mindig a Crysis 2? Elvileg a legújabb patch-el már Ultra a maximum grafika, de ezt megfejelhetjük egy DX11-es pack-kal, amit külön kell letölteni...ez persze már közel megfelezi a képkockaszámot és komolyabb kártyákat is megizzaszt közepes és magas felbontáson. A Crysis 2 egyébként a DX11 patch nélkül nem számít olyan hatalmas gépigényű játéknak High grafikai beállítással, vannak durvább (és/vagy optimalizálatlanabb) cuccok is.

VGA tesztnek ott van a Heaven Benchmark vagy a 3DMark 11, amik elterjedtebbek és össze tudod hasonlítani más eredményekkel (PC-s fórumokon direkt vannak versenytopikok, ahol azonos beállítások mellett összemérik a tagok a gépeik teljesítményét és/vagy tuningolhatóságát).

A 3DMark 11-nek is van 3 féle módja:

Entry (belépő szint), erre kapsz egy Exxx pontszámot. Van a Performance, ez a legelterjedtebb/alapértelmezett futtatási mód (Pxxx) és van egy Extreme lehetőség is (Xxxx). Néhány fórumos eredmény:

[link]

2012. ápr. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nem értek annyira a gépekhez, úgyhogy nem tudom milyen szériás crysis. A legújabb volt a letőlthető lehetőségek közül... Amit tudtam felhúztam a minőségén és nagy örömömre még így is megy! Amúgy ha még egy két év múlva is érdekelni fognak a játékok, de már nem fog rajta olyan jól futni a legújabb játék mint most, akkor szerinted lehet cserélni a laptopomban a videokártyát? A pontos típusa a laptopnak: asus x53sd-sx178v (vga: nvidia geforce 610m)
2012. ápr. 18. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!