Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes 12 GB-ig bővíteni a...

Érdemes 12 GB-ig bővíteni a laptopban a RAM-ot?

Figyelt kérdés
Vettem egy Asu x53s típusú laptopot amiben van egy 2 gb-os geforce 610m típusú kártya. Nagyon jó, a crysis 2 tökéletesen megy! Arra gondoltam, hogy a 4gb-os RAM-ot, fel egészítem 12 GB-ig, a még gyorsabb működésnél, pl: operációs rendeszer, vagy asztal betöltése indulásnál, plussz programok használata. Nem tudom, hogy van e értelme. Az lenne a kérdésem hogy megérné e a befektetést, azaz látható változás lenne a memória bővítés? Persze nem lassú a gép, de nem drágák a RAM-ok manapság azért gondoltam hogy bővítem. Köszönöm a válaszokat!!
2012. ápr. 17. 23:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nincs értelme max 8GB-ig halálig elég.
2012. ápr. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Teljesen fölösleges.
2012. ápr. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
erről a fajta videó kártyáról még írtok légyszíves valami? Megy rajta az említett játék, ami most jónak számít. De amúgy szerintetek ez az nvidia geforce 610m 2gb vidaokari mennyire jó? szóval viszi majd az egy év múlva kijött játékokat is?
2012. ápr. 17. 23:47
 4/15 anonim ***** válasza:
610 elég gagyaládé...
2012. ápr. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Elég vicc hogy ilyen kártyákra 2GB ramot tesznek. Amúgy tényleg nem egy nagy eresztés a kártya, de ha most visz mindent, akkor kb hasonlóan visz majd játékokat 1 év múlva is.


Memóriából meg bőven elég a 4 is, felesleges egyelőre erre költeni.

2012. ápr. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Annyit leírtok, hogy miért "nem nagy eresztés" a videokártyám? 2 GB-ra azt mondaná az ember hogy jó? De akkor itt gondolom más a döntő!? Tényleg nagyon szépen megy rajta a crysis 2, ezért nem értem, hogy miért nem számít annyira jónak! Remélem nem rontottam el a laptop vásárlást azért, mert nem szeretném, hogy ha a elavultnak számítana egy év múlva :D
2012. ápr. 18. 00:41
 7/15 anonim ***** válasza:

A RAM az csak egy tárhely, és még erősebb videókártyákon is sokáig elég az 1GB, a csúcs kártyák is beérik 2GB-al. Pont ez a legolcsóbb módja az emberek hülyítésének, hogy dobjunk bele olcsón sok ramot, és már viszik mint a cukrot mert hűűű 2GB-os videókártya.


Azért nem nagy eresztés ez a kártya, mert kb a GT520-al van egy szinten, mindkettő elég belépő szintű darab, amin elfutnak mai játékok alacsonyabb beállításokkal, pl az általad említettek. De énszerintem ha játékra kell, akkor általában GT540M-et ajánlok minimum, az kb 2x erősebb mint ezek a kártyák, és még elérhető áron adják.

Itt van elég jó leírás is róla angolul: [link]


Az meg mindig relatív hogy mi számít elavultnak. Ha úgy nézzük, akkor már most is kompromosszumokkal tudsz játszani, valakinek már ez is annak számítana, másrészt meg, egy 3-4 éves laptop is "elavult" a mai szóhasználat alapján, mégis hardveresen elég erős lehet ahhoz hogy elfuttasson mai játékokat. Annyi hogy egy iylen gyengébb kártyával már most lentebb kell húzni a grafikát, és így sokkal hamarabb eljutsz oda hogy minden low-ra van állítva, míg egy erősebb kártyával ugyanezzel a csökkenéssel még pár év múlva is közepes beállításokkal fut majd egy játék.


De valójában utólag tökmindegy azt nézni hogy mit vettem, használni kell és kész.

2012. ápr. 18. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ígfy van, Mukedli jól leírta, hogy a videomemória méretét az alsóbb kategóriákban parasztvakításra használják. Első sorban a GPU ereje számít, ami viszont a benne lévő számoló (ezeket hívják egyesített shadernek, stream processornak, CUDA magnak vagy ALU-nak), textúrázó és raszter egységektől illetve az órajelektől függ. A GPU erejéről nem nagyon árulkodik a memória mennyisége, viszont a sávszélessége igen, hiszen egy erős GPU-nak a kiszolgálásához már igen sok adatra van szükség, míg egy gyengébb GPU-ra felesleges (csak drágítaná a terméket és nem gyorsítaná). A memória sávszélességet az interfész szélessége és a VRAM hatásos órajele adja. Ez a Te esetedben 64x1800MHz azaz 13,4GB/s, míg egy kisebb középkategóriás kártyánál 128x4000 azaz 59,6GB/s, míg egy komolyabb kártyánál már 256x5000, ami már 149GB/s sávszélt jelent. Persze ez még nem határozza meg pontosan a kártya teljesítményét, de valamelyest utal a GPU erejére....szóval a gyenge karikat nem lehet a memóriájuk kapacitása alapján elkülöníteni, hiszen az alsó kategóriás modellekre is ráteszik ugyanazt a mennyiséget, mint egy komoly kártyára, de a memória sávszélesség rögtön lebuktathatja. A GPU-ban elsősorban a számoló egységeket szokás még nézni (ezek persze csak azonos felépítésű GPU-k összehasonlítása esetén mérvadóak). Nálad egy 48 egységet takar, míg egy normálisabb kártyán lehet 192 vagy 224 is illetve egy komolyabbon 384-512 számoló egység is, ha az Nv karikat nézzük az 500-as szériáig bezárólag (ezeknél ráadásul a számoló egységek órajele a magórajel dupláján ketyeg). A GTX680 esetében a számolók órajele a magórajellel azonos, de a számukat megnövelték 1536 darabra illetve valamelyest egyszerűsítettek a felépítésen. Persze az asztali és mobil platformokat nem szokás összehasonlítani, de azért látszik a számokból is a különbség. A legjobb információt a teljesítményről a tesztoldalak biztosítják...
2012. ápr. 18. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azt még gyorsan hozzátenném, hogy mondjuk 1366x768 felbontás, alacsony grafika és 25fps teljesítmény igénye jóval kisebb, mint amit pl. 1920x1200, ultra grafika és 50fps megkíván! Az utóbbi eset nagyjából 10-15x több munkát követel a gpu-tól, ezért is van értelme a vga szörnyetegeknek az asztali gépekben, amik a mobil társaikba bepréselhetetlenek. Ezért is mondjuk sokan, hogy hc gamereknek asztali gépben vagy konzolban érdemes gondolkodni. :)
2012. ápr. 18. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

nem olvastam el az utolsó 3 hsz-t szóval bocsi ha valamit ismétlek:

1. laptopot ne vegyél játékra

2. a videókártyában a memória 1gb bőven elég HD ready felbontásra(gondolom az van a laptopban) másrészt meg gondolom ddr3 as VGA, aminek lassú a memóriája. és mivel 610m a neve gondolom az órajele sem valami gamer szintű

2012. ápr. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!