Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A sok formázás tönkre teheti...

A sok formázás tönkre teheti a pendrive-om?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

olyan gondom van, h a 16BG-os kingstone pendriveom fájlrendszere NTFS. Na most ez így jó nekem, viszont a DVD lejátszó nem ismeri föl csak ha átformázom FAT32-re.

Kérdésem az lenne, h ha rendszerességgel formázom a pendriveom akkor attól lehet baja?


2012. ápr. 16. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minden cellának van egy bizonyos irási ciklusa ami után feladja a harcot de ez ilyen nagyságrendek mint pl: egy cellát 1milliószór tudsz módósítani. Ha nem 20évre vetted a pendrive-ot akkor nem lehet nagy baj.
2012. ápr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
A flash drive nem károsodik, hacsak nem formázás közben távolítod el a gépről.
2012. ápr. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

@steveist: Ez nem igaz, első mondja jól!

Van egy bizonyos I/O művelet szám cellánként, amit kibír.

A nagyon sok írás urán szépen elkezdenek halmozódni a hibás cellák és végül az egész feladja a harcot.


De ez tényleg baromi sok írást jelent!

2012. ápr. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

hát, egy ilyen 16os kingstonenál mondjuk 30000-100000 írási ciklus


de minek is neked ntfs?

2012. ápr. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 cipi8 ***** válasza:

A Flash memóriákat ExFAT fájlrendszerrel érdemes formázni!


[link]

2012. ápr. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 cipi8 ***** válasza:
Bocs! rossz linket adtam meg az előbb!
2012. ápr. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 cipi8 ***** válasza:

[link]


na végre :-))

2012. ápr. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A DVD az exFAT-nak sem fog örülni.

Az elhasználódástól ne tarts. Ha naponta többször formázod, akkor sem éred el azt a határt belátható időn belül, amikor már károsodna a pendrive. Szerintem vegyél egyet külön a DVD-hez, nagyon olcsók már a kisebbek.

2012. ápr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
gondolom az nem lenne elég a jobb minőségű filmekhez
2012. ápr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Huh köszönöm szépen a sok választ és a segítséget.

tegnap 22:37-kor írónak válaszolnám, h azért kell nekem a 16Gb-os pendriveomra NTFS, mert így tudok 2GB-nál nagyobb dolgokat is rápakolni, mert FAT32-vel csak 2GB a max másolható adat, illetve ezt vettem észre, h ha 3GB-ot másolnék egyszerre kiírja, h megtelt a lemez. És nem azért van 16-os pendriveom, h darabolgassak rá.


Köszönöm még egyszer mindenkinek a szakértői választ, valaki ajánlotta, h vegyek külön egy pendrive-ot a lejátszóhoz, köszönöm :)) ez se rossz megoldás :P

2012. ápr. 17. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!