Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kezdő létemre nekiálljak egy...

Kezdő létemre nekiálljak egy gép összerakásának?

Figyelt kérdés
Neten néztem róla videókat de pl a procit az alaplapba csak egyféleképpen lehet beletenni? és előfordulhat hogy a táp vezetéke nem ér el valahová? Néhány részletes válasznak örülnék!
2012. ápr. 10. 21:07
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
zsír új alkatrészekkel akarod vagy meglévő használtakból, 1-2 dologgal kiegészítve?
2012. ápr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
OK!
2012. ápr. 10. 21:37
 13/23 anonim ***** válasza:

Nyugodtan nekiállhatsz. Arra vigyázz, hogy a processzort nagyon finoman, erőltetés nélkül tedd a foglalatába, mert ha nincs rendesen a helyén és erősebben megnyomod, elgörbül(het)nek a lábak, és azokat macerás újból úgy helyreállítani, hogy mind stimmeljen. Arra is vigyázz, hogy a CPU és a hűtő megfelelően érintkezzen egymással, mert ha laza a kapcsolat, a CPU másodpercek alatt úgy felmelegszik, hogy ha a BIOS nem kapcsolná ki a gépet, akkor vehetnél új CPU-t.

A többi már gyerekjáték. Ha valahol megakadsz, itt meg tudod kérdezni, mindig akadnak segítőkész válaszolók.

2012. ápr. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

ha ezzel rám céloztál: "aki nem emlékszik rá, azzal ne törődj! ",

akkor: láttam már karón varjút, bár nem én húztam karóba :)

pl floppy tápkábel vinyó jumpertüskékre dugva, majd bekapcs...


de a lényeg, mint kérdeztem, hogy van-e pénz, mert ha apa zsebe kimeríthetetlen, akkor nyugodtan, ha nem akkor talán jobb választás egy bolt, ahol összerakják, és vállalnak rá valami garanciát


gyakorolni meg lehet régi ócskavason, amihez ingyen adják az alkatrészt a bontóban...

pcbonto.hu

2012. ápr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Akkor visszakanyarodunk a kérdéshez! Igen alaplap és proci meg ház+ proci hűtő az új táp maradna! Szóval a procit az alaplapba csak egyféleképpen lehet beletenni meg ilyenekre gondoltam!
2012. ápr. 10. 21:53
 16/23 A kérdező kommentje:

Fehér Szakáll:

Apuci zsebe nem kimeríthetetlen sajnos és egy erős középkategóriás gépet akarok nem egy 2. paksi atomerőművet!

2012. ápr. 10. 21:56
 17/23 anonim válasza:

1. nem céloztam senkire! nem szokásom, ha rád gondolok, írom a neved vagy az időpontját a posztnak!

2. Én is kérdeztem később, h régi vagy új cuccokból akarja, mert szerintem sem mindegy elsőre.

3. A kérdezőnek: bocs ezért! és csak kérdezz itt és máshol is, amikor nem vagy biztos valamiben!

2012. ápr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Kössz szépen!
2012. ápr. 10. 22:22
 19/23 anonim ***** válasza:

pl itt egy topik, még ha régi is, de már az első oldalon sok hasznos dolgot írnak: olvass egy kicsit ;)

[link]

2012. ápr. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Állj neki nyugodtan!

1. A procit csak egyféle képen lehet berakni. meg kell nézni, hogy hogy van a foglalat és a lábak és az alapján berakni de általában jelölve van, hogy kell berakni.

2. vigyázz, hogy az alaplapot rendesen csavarozd be és minden helyre tegyél csavart. (NEHOGY HOZZÁ ÉRJEN AZ ALAPLAP AZ ALAPLAP TARTÓHOZ.)

3. A hűtő pasztázására és a jó érintkezésére illetve rögzítésére figyelj.

4. ezek mellett a ház hűtésére is kell egy hűtő a melegebb napokra ami a lényeg, hogy kifele fújja a levegőt és lehetőleg a procival szemben legyen az a leghatásosabb.

5. Az alaplapon amikor bekötöd az előlapi gombokat és ledeket mindenképp figyelj mert alaplaphalál lehet a vége. Ugyan ez van az előlapi USB portoknál és az előlapi mikrofon és hang csatlakozónál. Ehhez mindenképp ajánlom az alaplap leírását áttanulmányozni.

6. A PCI eszközök csatlakozására is ügyelj.

7. Figyelj oda, hogy milyen ramokat raksz bele és milyen sorrendben.

A jó sorrend le van írva az alaplap könyvében.

Ja és a jó érintkezésre mert a ram elfüstölhet.

Rosszabb esetben az alaplap.


Nagyjából ennyi.

(Egy kis offként: Én 14 évesen kezdtem egy régi p1 es gépen azóta is működik hála a sok fórumozásnak meg a sok youtube videónak ha nem vagy biztos hogy a jelenlegi tudás szinted elég akkor nézegesd a fórumokat meg a youtubot nagyon sok hasznos dolog van fönt ami alapján sikerülhet. Ha végképp nem vagy biztos magadban egy szaki pár ezerért megcsinálja de mint mondani szokták gyakorlat teszi a mestert tehát állj neki nyugodtan de csak óvatosan figyelj mindenre.)

Sorry hosszú lett.

BY.:Rika

2012. ápr. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!