Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen számítógép alkatrészek...

Milyen számítógép alkatrészek ideálisak Windows 7 rendszer futtatásához?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 2. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kétmagos processzor, DX9 kompatibilis videokártya és 2 giga memó ajánlott. Amúgy google-ben a win7 rendszerkövetelményekre ez az első találat...
2012. ápr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha amd processzoról van szó, elég az 1-mag is...
2012. ápr. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Általában nem elég az egy mag, de még a Windows XP-nek sem igazán, processzorgyártótól függetlenül.
2012. ápr. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mian válasza:

Emberek, hogy ti mekkora marhák vagytok!

1 mag nem elég XP-hez?! nézd már meg mikor jelent meg az xp, és mikor jöttek be a négymagosak, Te észkombájn.

A másik ember meg "ha amd, elég 1 mag is"...Te jó Isten!

Még a legnagyobb analfabéta is tudja, hogy az Intel 1 magos kategóriában anno százszor odaverte az AMD-t, így hogy lenne már "elég". Ne írj butaságokat légyszíves, ha a boltban hallottak alapján értesz hozzá, vagy egyszerűen csak akkor még pólyás voltál mikor bejött a számítógép.


Kedves Kérdező!


1 magos amd processzor is elegendő a win7hez, de ha egy kis sebességet is szeretnél minimális felárral, akkor vegyél egy 478 v 775 socketes foglalatba való p4-es processzort ami lehetőleg minél nagyobb Mhz-n ketyeg és hyperthreadingel van ellátva, mert az képes több szálon is dolgozni.(majdnem mintha 2 magos lenne)

Ha engem kérdezel 775öst vegyél, és hozzá egy alaplapot ami szintén 775ös foglalatú procikat támogat, mert később 2magosra is tudnád majd cserélni a processzort a jobb teljesítmény érdekében. Ja, és ne felejtsd el, hogy akkor olyan 775ös lapot kell venned, ami támogatja is a 2 magos procikat!

Memória tekintetében a 2giga pont elég, viszont alaplapra visszatérve, javaslom hogy olyan lapot vegyél ami ddr2-es memóriát támogatja nem pedig ddr1-et, mivel a ddr2 eleve olcsóbb mint a ddr1 és gyorsabb is!

A Videókártya lehet alaplapi integrált is, bár én inkább költenék pár ezret egy normálisra ha filmet is nézek. Ez max 4ezer forint+.

Winchesterből már inkább sata2est raknék mint IDE-t, a mérete csak tőled függ hogy mekkorát szertnél.

Tápegység meg 300-350w-s bőven elég!

Remélem segítettem!

2012. ápr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Még a legnagyobb analfabéta is tudja, hogy az Intel 1 magos kategóriában anno százszor odaverte az AMD-t"


A legnagyobb analfabéta is tudja, hogy az Athlon anno erősebb volt az Intel Pentium 4-esénél, szóval esetleg tájékozódhatnál, mielőtt elkezded a hülyeségedet terjeszteni.

2012. ápr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mian válasza:
igen, az athlon 64 esetleg, mivel az újabb is volt.
2012. ápr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A Prescott és a Clawhammer is 2004 júniusában startolt, szóval nagyon újabb volt. Ezek után már csak a Cedar Mill (2006) és a San Diego (2005) magok formájában volt modellfrissítés, de ebből sem az AMD volt az újabb.
2012. ápr. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Sandule válasza:
1 magos procival 1 2gb ramal 64 videóval tökéletesen futtni fog
2012. ápr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mian te marha :)

2.ik vagyok. Képzeld el hogy az én 1magos sempron 3600+ procim odavágja a pentiumokat a falhoz... Az amd-k nagyon alacsony hőfokon működnek az intelekhez képest. Az amd az inkább játékra tervezett proci, az intel irodai esetleg tervezőprogramokhoz...

2012. ápr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mian válasza:

kedves második, keresd már ki nekem a te procidat, majd nézd meg hol állnak a pentium 4 3.0 ghz-s procik...

[link]

2012. ápr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!