Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU és VGA hűtőt akarok újra...

CPU és VGA hűtőt akarok újra pasztázni. Hogyan kell csinálni? Milyen segédeszközt kell/érdemes használni? Mekkora mennyiséget kell felvinni?

Figyelt kérdés

Ezt a pasztát használnám...


[link]


Véleményt tudtok mondani róla? Nem most vásárolt,meddig lehet felhasználni? Van szavatossági idelye,vagy addig jó amíg be nem szárad?


Köszi a válaszokat előre is!


2012. ápr. 1. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nos! A régiről szedd le a pasztát higitóval vagy acetonnal! Csavarhúzóval meg se próbáld! A procira x alakban húzol 2 csíkot a pasztából az ujjaddal elkened alaposan aztán mehet rá a hűtő! A paszta addig jó még be nem szárad!
2012. ápr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Panda Péter ***** válasza:
de ha a mostani pasztával nincs gond, illetve nem is tuningolsz, akkor semmi értelme ezzel foglalkozni. ez a titan cucc amúgy sem jobb annyival egy tálag gyári pasztánál, hogy megérnévele szenvedni.
2012. ápr. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha van szavatossági ideje, akkor rá van írva, ha nincs, akkor addig használhatod, míg be nem szárad. Nekem a több éves pasztáim is jól működnek.


Cserélni úgy kell, hogy leszereled a hűtőt, alaposan letörlöd a régit, az újat nem túl vastagon vidd fel, mert az sem jó, a többlet nagy részét pedig a lefogatás alatt úgyis kinyomja a széleken. A pontos mennyiségről a jobb boltokban is tudnak felvilágosítást adni.


Én egy darab papírral, vagy műanyaggal szoktam elkenni.


Kis érdekesség:

[link]

[link]

[link]

2012. ápr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

A régi paszta leszedéséhez nem kell se higitó se aceton. Elég ha letörlöd egy szilviával... Középre meg nyomsz egy nagyobb pötyit, kevesebbet mint egy borsónyit és annyi. Nem kell se elkenni, se ikszet nyomi, amikor rárakod a hűtőt akkor majd úgyis szétnyomódik és szép légmentes lesz.


De úgy látom adnak ahhoz ecsetet is azzal meg egyszerűen bekened. De amúgy amíg nincs melegedési problémád felesleges szétszedni.

2012. ápr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Panda Péter ***** válasza:
az, hogy "nyomsz egy kicsit a közepére, és a hűtő talpa úgyis majd szétkeni" csak a klasszikus talpú hűtőknél működik. azoknál a hűtőknél, ahol a hőcsövek közvetlenül érintkeznek a proci kupakjával, érdemes a hűtő talpán székenni a pasztát, hogy a talp és a hőcsövek hézagaiba is jusson.
2012. ápr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönet a segítségért!!


Nos, nincs melegedési gond a hardverekkel. Csak takarítási célból szedném szét,szedném le a hűtőt a prociról,illetve a VGA-ról. A VGA hűtőt mindenképp le szeretném venni,mivel alatta nagyon letelepszik a por. Takarítani meg másképp nem tudom. De ha van valakinek egy jobb tanácsa e célra (is) szívesen fogadnám! A kártya egy Sapphire 6850-es típus.

2012. ápr. 1. 14:43
 7/10 anonim ***** válasza:

A legjobb amivel elkenheted a pasztát azok a plasztik kártyák (mint a személy igazolvány...) :DD én múltkor máv-start kátyával vagy mivel pasztáztam a procihűtőm :D

Az eredmény:


[link]

[link]

2012. ápr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon Köszönöm!


Tehát,ha jól értelmezem a válaszaitokat akkor nem is a proci kupakjára érdemes a pasztát kenni,hanem a hűtő azon felületére ahol illeszkedik a procival.

2012. ápr. 2. 16:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem, a procira szoktuk. Annyival vigyázz, hogy ne rakj rá túl sokat mert akkor "folyni" fog az oldalán :D
2012. ápr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszi!
2012. ápr. 3. 18:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!