Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC-ém olyan hangot ad ki...

PC-ém olyan hangot ad ki mintha megállna benne valami, mi csinálhatja?

Figyelt kérdés

Kiad egy ilyen leállás szerű hangot, néztem a ventilátorokat de nem vettem észre változást, viszont a gép teljesen megáll, próbáltam zenéket kiírni hogy végig csinálja-e és olyan történt a leállós hang után hogy a nero felső csíkja az olvasó tárolós, nem az írás állapota, 100%-ról nullára csökkent és a rendszer is megállt, a cd meg pörgött tovább. Ez mi miatt lehet, talán a merevlemez adja meg magát, vagy valami más? Tegnap még hibátlan volt.


Előre is köszönöm a válaszokat!!



2012. ápr. 1. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
a windows kijelentkező hangot produkálja ?
2012. ápr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát nem egészen érthető amit leírtál de akkor az oprendszer azaz a win a leállításhoz rendelt rendszerhangot játsza le indoklolatlanul? És ilyenkor nem dob fel hibaüzenetet vagy bármi egyéb értesítést? A naplózás mit mond ilyenkor? Meddig vártál az írásnál? Mivel írtál? Memóriák pl. rendben vannak? Töredezettségmentesítés? S ez csak az eleje.
2012. ápr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Alapértelmezett beállítások esetén a bizonyos ideje nem használt merevlemezek kikapcsolnak, hogy energiát takarítsanak meg. Ilyenkor hallható, hogy szépen leállnak, esetleg még egy kis kattanás is van előtte. Ilyenkor ez normális, ha hozzá akarsz férni a lemezhez, akkor újra elindul.


Megtörténhet ez akaratlanul is, ha pl. kontakthibás a vinyó(k)ba menő tápkábel, mondjuk oxidáció miatt. Ekkor azért áll le, mert nem kap áramot, gyakran meg is ég kicsit a csatlakozó környéke. Ez hibát/adatvesztést/stb. okozhat. Nézd át az egyes csatlakozók összes érintkezőjét, és ha kell, takarítsd meg őket, kapard le róluk az oxidréteget, nyomd összébb, hogy jobban szoruljon, stb. Régi molex csatlakozóknál ez gyakori probléma, ha ilyened van, akkor esélyes, hogy ez lesz az.

2012. ápr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hardveresen áll le valami, nem a hangszórókból jön hang. Hallani hogy valami kikapcsol, és onnantól vége a rendszernek nem csinál semmit, ki sem tudtam kapcsolni a leállitással. Winyós ötlet biztos nagyon hasznos, de satás a winyó és a táp is ami műanyag.
2012. ápr. 1. 13:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Megvan a hiba WINYO !! 1000% hogy kuka :(


hdd sentinelel nézd meg

2012. ápr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem, és hibátlan teljesen, és szerintem rájöttem mi volt a baj mert most tökéletes a gép, nem volt rendesen bedugva táp kábel a gépbe.
2012. ápr. 2. 19:09
 7/9 anonim ***** válasza:
::) A hálozati ? haigen akkor :/
2012. ápr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Úgy látszik hogy ez is csinálhat ilyet, gondolom az érintkezési zavarok miatt volt hogy nem kapott elég áramot a táp.. mást nem tudok, csak pont megnéztem teljesen véletlen aztán mondom ez szorulni szokott benne, akkor pedig kisujjal kitudtam húzni belőle..
2012. ápr. 3. 11:49
 9/9 A kérdező kommentje:
Csak a winyóval van a gond, valami érintkezési probléma.
2012. ápr. 3. 18:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!