Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csinálhatja ezt a gépem?

Miért csinálhatja ezt a gépem?

Figyelt kérdés
Néha bedob egy ilyet a drága pc-m, hogy elsötétül a monitor, majd mikor visszajön a kép ezt írja: "az nvidea...bla bla bla nem kommunikált a monitorral, de helyreállt." Most reggel egymás után megcsinálta ezt kb 3-4 szer ilyen 2-3 másodpercekre. A másik pedig, hogy játék közben lefagy a kép, kis fehér szürke négyzetek lesznek a képernyőn és újra kell indítanom a gépet, mert nem reagál semmire. Egyesek szerint túlmelegszik a kártyám. Okozhatja ezt valami vírus vagy nem jól telepített illesztő progi? Vagy a videókártyát dobhatom ki a szemétbe?
2011. aug. 28. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
videókártya probléma.
2011. aug. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pontosan ahogy mondták neked, túlmelegszik a kártya és leállítja magát mielőtt megsülne. Gondoskodj extra szellőzésről.
2011. aug. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Huh, de gyorsak vagytok.... :D Az a helyzet, hogy a gépen garancia van és a hátul a házon van egy kis matrica, amit gondolom nem lehet leszedni a gari miatt...ezért nem is tudom még nagyon portalanítani sem a gépet. Lyukat meg nem vághatok a gép oldalára. :D
2011. aug. 28. 11:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Amúgy vannak a házon egyáltalán ventilátorok, elöül/hátul, vagy oldalt, akárhol? Mert ha csak a táp keringeti odabent a levegőt, akkor nem csoda, hogy a kártya melegszik, meg aztán nvidia ugye...
2011. aug. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazából plusz hűtés nincs benne, kérdeztem havert anno még mikor rendeltem a gépet, hogy szerinte kell-e, azt mondta szerinte felesleges.... Az nvidia kártyák szarok amúgy vagy mi? De amúgy szerintetek a kártyának van baja, megsérülhetett? Azért csinálja ezeket a hiba üziket vagy csak nem stimmel valami az oprendszerrel vagy vírus?
2011. aug. 28. 11:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Na, épp ennyire felesleges pont, nálam le van véve a gépház oldala, és egy bazinagy ventilátort pakoltam oda, mert ebben a kánikulában ott fő meg az egész. Nincs semmi baja a kártyának, a videokártyák üzemi hőmérséklete amúgy is magas, a ház nem szellőzik, kánikula van, túlmelegszik, leállítja magát. Milyen kártya amúgy?
2011. aug. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Csak tudod az okés, hogy leáll, mert felmelegszik, de ezt is miért írja ki, hogy nem kommunikál a monitorral meg ilyenek?!.... meg kétszer már csinált olyat is, hogy nem indult el a gép és felajánlja, hogy állítsam vissza a rendszert, meg is tettem, mert nem indult a gép. Fos ez az oprendszer is ami fent van sztem... A kártya:


[link]


Innen rendeltem amúgy az egész gépet.

2011. aug. 28. 12:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha egyszer leáll, akkor hogy kommunikálna közben a monitorral? Lehet a táp sem egy császár cucc, ha az indulással is gond van.
2011. aug. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem áll le, ezt akkor írja ki, amikor pl ma épp neteztem. Egyszer csak elsötétül a kép és utána 2-3 másodperc múlva vissza jön és ekkor írja ki hibaüzenetként. A táp amúgy ja, nem a legjobb, mert épphogy megfelel a kártyának, nem tudom hány wattal. Egy Gigabyte superb 460 wattos, a kártyának meg asszem 420 kell vagy mennyi.... :S
2011. aug. 28. 12:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!