Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tudom belerakni a winyot...

Hogy tudom belerakni a winyot az összerakott gepbe. Mert elromlott es ki lett veve. +feltelepiteni? (western digital 320 gb) [NEW the winyo] eleg regi a gep de akkoriban. Szettben 230 e. ért.

Figyelt kérdés
Nem tudom h rakjam bele és hogy hova.mivel csatlakoztassam.és gondolom feltelepiteni se ártana a belsö memóiriát.
2012. márc. 25. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, hamarabb célhoz érsz, ha keresel egy hozzáértőbbet. (Azért nem informatikai szakembert értek alatta, alapszintű ismeret elégséges).

Nem értem, ki lett véve.. Ahonnan ki lett véve, oda kell az újat tenni, a lehúzott csatlakozókat meg vissza kell rakni az újra. (Azért nem mindegy, hogy ATA vagy Sata csatlakozós, a kettő nem keverhető).

Beteszed a winchestert, beteszel egy XP (lehet más is) telepítő lemezt, elindítod, partizionálod, formázod és felmegy rá az XP.

A belső(?) memóriának nincs köze a winchesterhez...

2012. márc. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem.amúgy ami elromlott winyo,azt elvittük kiszedettük a gépbõl,és a régi winyról leszedték az adatokat és felrakták az ujra,sztem még az xp ís felvan rá telepitve.ugyhogy csak bele kéne rakni a gépbe.
2012. márc. 25. 11:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor találsz a gépben egy sárga/fekete/fekete/piros tápegység csatlakozót (Ha ATA a winchester), azt rátolod a vinyóra és találsz egy széles csatlakozós szalagkábelt fekete véggel, azt is..

2-4 csavarral a helyére teszed és menni fog.

Ha SATA csatlakozós, akkor találsz egy piros vezetéket fekete véggel, meg egy szélesebbet sárga/fekete/fekete/piros vezetékekkel rádugod és mint fent, menni fog.

2012. márc. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!