Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mikor lesz kapható a hd...

Mikor lesz kapható a hd 7850/7870?

Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Már most is kapható, csak épp nagyon elszórtan. Szvsz várj még párnapot és ok, bár én megvárnám azt hogy a gyártók rápakolják a saját hűtéseiket, bár ezek a kártyák annyira nem is melegszenek.
2012. márc. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem is most veszem csak kíváncsi vagyok :D
2012. márc. 21. 19:16
 3/11 anonim ***** válasza:

Pár helyen már kapni őket. 7870 90 és 100 ezer közt mozog, míg a 7850 70 és 80 közt.


Sajna konkurencia híján lassú árcsökkenés várható :/ Persze ha az nvidia most villant a keplerrel valami használhatót az amd úgyis csökkenteni fogja az árait, ők hajlamosabbak erre, a zöldeknek sajna nincs ilyen jó szokása...

2012. márc. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Maga a HD7850/HD7870 kezdő ára se szörnyű hiszen ha megnézed annyiért mit kínál a konkurencia és a ház az előző generációkból, látszik hogy nem vészes az ár.


"Persze ha az nvidia most villant a keplerrel valami használhatót az amd úgyis csökkenteni fogja az árait"

Az nV mostani "villantása" A GK104-re épülő GTX680 lesz(elvileg holnap jóval okosabbak leszünk ilyen téren).

Az árverseny meg most nem elképzelhető annyira, először a raktárakból el kéne tüntetni az előző generáció nagyját, plusz kellene még készlet is 28nm-es lapkákból ami most nem áll fent.

2012. márc. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk azért az erős, hogy pl egy 2 gigás nem ref. 6950 kb ugyanannyi mint egy 7850, ami azért "jó", lévén ugyanolyan a teljesítményük. Az AMD-nek sürgősen csökkenteni kell a 69xx sorozat árát ha azt akarja, hogy elfogyjon.


Nvidiának részéről remélem tényleg egy jó konstrukció lesz a kepler, csak ugye megint a felsőkategóriával nyitnak (bár az AMD is így kezdte), ami a felhasználók igen kis hányadát érinti. Először a játékosok keménymagját célzó cuccokkal - 78xx sorozat zöld alternatívájával - kéne előrukkolni, meg a 77xx sorozat ellenfelével.

Szurkolok nekik, már csak a a piac miatt is :D mindig is nvidia párti voltam, noha mégis a sötét oldalra álltam >:D

2012. márc. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És itt jön a nagy kérdés hogy a Kepler mennyire skálázódik elfele. A fermi ilyen téren nagyon gyenge volt, és az AMD mostani GCN-je ilyen téren megint jó(még ha nem is annyira mint a WLIV5)
2012. márc. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*elfele=lefele
2012. márc. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az iponon láttam egy hírt az msi féle gtx 680ról.


Unigine-ben a doboz 40%-kal gyorsabb sebességgel kecsegtet, hát ezt nehezen hiszem el akármilyen hiper-szuperre is sikerült ez a széria...


Nekem itt nagyon bűzlik a dolog, gyakorlatilag holnap van megjelenés, és egy átkozott szót nem szóltak még eddig róla. Vagy tényleg iszonyatosan izmosra sikeredett, és lealázzák az AMD-t, vagy a másik véglet.

2012. márc. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*40%-kal több fpst* hülyeséget írtam :D
2012. márc. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"tényleg iszonyatosan izmosra sikeredett, és lealázzák az AMD-t"

Miért is? Attól hogy épp az nV-jé a legerősebb GPU sokat nem jelent gyártók között. Persze marketing ügyből nem rossz, azt aláírom, de egy arányosan gyengébb VGA, arányosan olcsóbban még bőven lehet versenyképes. Speciel az nV-nek az előző generációban(tudom ez így még hülyén hangzik úgy hogy még egy se jelent meg az újból) erősebb volt az 1 GPU-s csúcs VGA-ja(GTX580) mint az AMD-jé(HD6970), még se volt róla szó hogy az nV alázott volna, sőt az AMD még jobban is állt/áll. Meg amúgy is a teljesítmény magába nem sokat fog érni vacak árazással stb...no meg a felső kategória nem az a szegmens ahonnan a bevétel nagy része származik szóval ezért se nagy dolog.

Szóval ha a GTX680 még jobb is mint a HD7970 nincs abból semmi, szó sincs az AMD alázásáról.

2012. márc. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!