Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha cserélem az alábbi konfigbó...

Ha cserélem az alábbi konfigból a memóriát 2*4GB-ra (DDR3 1333MHz), akkor várhatok javulást?

Figyelt kérdés

Alábbi gépem lelassul kissé (néha nagyon), mikor írok dvd-t, vagy nagyobb adatmennyiséget (20-100gb) írok merevlemezről egy másikra.

Intel Core i5-650

Asus P7H55-M

DDR3 1333 - 2*2GB (Kingston, asszem CL9-es)

Samsung HD105SI ATA 1TB 5400rpm,Sata-II

Pioneer DVD-RW DVR-218L Ata


2012. márc. 21. 12:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ja, a vinyót most nem cserélném, mert horror ára van.

A winfos szerint ilyenkor 45-55%-ot használ a memóriából (cpu:2-5%).

2012. márc. 21. 12:52
 2/12 anonim ***** válasza:

Vehetsz ramot bele, de lehet elég az is, ha a virtuális memóriából adsz neki még egy kicsit. Két link a beállításhoz:

[link]


[link]

2012. márc. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nagy javulást ne várj tőle, egy gyorsabb merevlemez látványosabb eredményt hozna. A 4GB ram általános használathoz elég.
2012. márc. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"5400rpm"


Ez adattárolónak jó, meg laptopba okés, de asztali gépbe... +4GB memóriától nem nagyon lesz jobb a helyzet. Egy SSD sokat segítene, de az még drágább.

2012. márc. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Memória bövítésel nem fogsz semir elérni 45% szabad memória szerinted mire nem elég?

valószínüleg optikai meghajtód (dvd/cd) d nagyon roszminöségü és vagy lasú tipusú is akár régebi méghozá?)

merevlemezed szintugy nem gyors

menyivel irsz? 20-30mb azért nem számít lasunak

egy optikai,lemeznel meg 2-4mb is már elég gyors

szóval ram felesleges de vegyél ha akarsz

merevlemezt kelene ha ténleg 10mb alat irna csak (vagy emlitet ssd t)

új dvd iróval jánál jól szerintem valami szépel magas irás sebeségekel jó márkával

Asus, Nec, Pioner, Samsung

2012. márc. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ja pioner irod van látom

hányszoros irású?

na megnézem ha megtudom

2012. márc. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Amugy az is lehet hogy bios ban nincs engedélyezve valami ami lelasit ezért

AHCI mód pl.

jónak tünik ac Pioneer

viszont ot is pl az gyorsít ha iróban beálitod a gyorsítótárat dvd iró programban

2012. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Először is köszi mkinek.

13:01 sztem 5400-as vinyó nem rossz, sőt hallottam olyat is, hogy a 7200-ek csak hangosabbak, de nagy sebességkülönbség nem érhető el vele

13:11 tudom én, hogy van még "fél kapacitású" memóriám, de akkor is lassú a leírt helyzetekben, max. 6x-san szoktam írni


Egyébként úgy hiszem félre értettetek. Nem a dvd írással vagy a vinyóról vinyóra történő írással van gondom, hanem az ezek közben használt progik lelassulásával pl.: firefox, outlook, stb.


13:15 na ezekről bővebben is írhatnál, de nem vagyok annyira láma, majd utánanézek a beállításoknak, de ezek ha jól értelmezem megint csak az írásokat gyorsítaná.

2012. márc. 21. 18:13
 9/12 anonim ***** válasza:

i5 hiába i5 de elsö generációs a 650 vagyis nem oylan erös processzor hogy ne lasuljon be DVD és HDD irás olvasás müveletek közben a gép mert ez leterheli rendsen a rendszert azok a mb ok nagy részben (ha nem teljesen) átmenek a proceszoron is ezért lasul le az egész rendszered


[link]


2 magos csak és 2 HT s vagyis ha HT be van kapcsolva Hyper Threading Technology

akkor lehet bizonyos helyzetekben még lasitsa is a gépet (persze irás olvasásnál nemtudom kell e de régi HT gépek iszonyuan belasultak irós olvasás melet amiket én használtam)

sima 2 magos procin viszont nem volt sulyos a lasulása a rendszernek

probáld meg ezt a HTT t is kikapcsolni biosban ha javul ugyhagyod ha nem akkor visza kapcsolod

valami jól kitudja használni valami nem

de a lényeg hogy nem oylan szupi a procid sajnos hiába i5 meg hiába volt netán drága mikor veted

2012. márc. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

de mint irtad 5% ot használ mikor ir a gép?

és emelet lelasul rendszer ahelyet hogy töbet használna?

valami nem stimelhet ott a proci beállitásoknál

vagy windows beálitásokál, driver

frisitve van minden? semi sárga nicsn eszköz kezelöben?

2012. márc. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!