Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a pc alkalmas játszásra?

Ez a pc alkalmas játszásra?

Figyelt kérdés

Első sorban full hd és 3d film nézéshez kéne hogy meg feleljen, plusz ha lehet akkor játszani vele új játékokkal jó grafikán nem értek annyira ehhez a részéhez várom a véleményeket.


DELL OptiPlex 755 MT


Processzor: IntelŸ CORE 2™ DUO E7300 CPU, 2.66 GHz

Cache 3 MB/1066 FSB

Intel Core 2 Processzor:


IntelŸ Virtualization Technology (VT-x)

IntelŸ 32/64 -bit

2 x 2.66 GHz


Memória: 2048 MB (+INGYENES 2048 MB DDR2 Memória)

Memória tipus: DDR2 800/667 MHz (PC2-6400/5300), 4 db memóriacsatorna


Merevlemez: 320 GB

Merevlemez: tipus: SATA 300, 3.0-Gb/s, 7200 rpm


Videókártya: Sapphire Radeon HD6790 1GB 256bit DDR5 PCI-E


2012. márc. 21. 01:22
 1/5 Donyi1988 ***** válasza:
A dell optiplex a legolcsóbb módja a core2duo procikhoz,ennek ellenére igen megbízható és emellett, még csendes is.A videókártya jó a hd felbontáshoz. A ram is elég, de a proci a leggyengébb, de ez attol is függ, hogy mennyit szánsz rá.
2012. márc. 21. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem venném meg. Először is a processzor LGA775 foglalatú, amibe nem érdemes fektetni, már elavult, "halott" foglalat.

A másik, hogy nem tudni milyen tápegységet tartalmaz, ami elég fontos lenne, hogy ne egy noname szutyok táp lássa el árammal a gépet... Mennyiért szeretnél új gépet?

2012. márc. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Dell optiplex jó gép, a benne lévő táp sem gagyi (mint ahogy a márkás gépekbe általában nem tesznek gagyi tápot), a Core2 Duo 7000-es sorozatú procik pedig egyáltalán nem rosszak (néhány 6000-es és kb. az összes 2000-es és 5000-es sorozatút verik).

775-ös foglalat igaz, hogy elavult már, újonnan nem is szabad venni, de ha nem tervezed 2-3 éven belül a bővítést, akkor jó lehet.

A mai legújabb játékokat nem hiszem, hogy vinni fogja (pláne full HD-ban), de azért lehet vele játsazni.

A Dell optiplex egyetlen hátránya: BTX-es.

2012. márc. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó, stabil márkás gép (gondolom használtan vagy felújítva veszed).

Filmekhez elég lesz, játékhoz meg ha a legújabbakat nézzük úgyis mindig minden kevés lesz, mert gyakorlatilag a fejlesztést ezek húzzák. Azaz ha játszás alatt 2 évnél öregebb játékokra gondolsz és nem ragaszkodsz a legjobb felbontáshoz legcsilivilibb grafikához, elég az átlagos szint akkor elégedett leszel.


Újabb játékok a legalapabb beállításokkal is biztosan élvezhetőbbek lesznek (win7 oprendszernél nyugodtan lépd meg a +2GB ramot, kellene fog)

2012. márc. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze, tisztában vagyok a lga1355 foglalattal és a ddr3 ramokkal mindennel tudom hogy el avult de nem szeretnék össze tenni egy gépet mert akárhogy is nézem ha mindenből nem a szart de nem is a legjobbat veszem ígyis úgyis 80-100ezer között állok meg csak egy 500gb vinyó 20ezer értitek.. ezért gondoltam erre hogy veszek egy ilyen féle gépet és bele egy videókártyát. nekem lényegében az lenne a fontos hogy gyors legyen a gép vigye a full hd-t és esetleg a 3d filmet játékra inkább xbox 360-at tervezek. csak gondoltam megkérdezem mit tud, hátha..:)
2012. márc. 21. 12:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!