A 3 magos proci tényleg terheli önmagát és nem jó játékra?
Figyelt kérdés
Haverok mondták, és én új gépet akarok venni, csak ezt nem tudom biztosan.
És miért terheli magát? :S
2009. jún. 12. 15:16
1/7 anonim válasza:
Hát nem vagyok nagyon benne a témában de sztem nem terheli magát és attól függ milyen procit akarsz mert ha sok pénzed van vegyél 4 magosat:)
2/7 A kérdező kommentje:
Ezért kérdezem. :D
Kinéztem egy 3magost, de ma haverjaim mondták, hogy inkább 2magost vegyek, mert a 3magos nem jó játékra meg terheli önmagát...
2009. jún. 12. 16:22
3/7 anonim válasza:
Minél több magot tarzalmaz a processzorunk, annál jobb. Ez elméletben igaz, de a dolognak vannak buktatói is. Például mit érünk a szupererős processzorral, ha a játékban alkalmazott beállítás (amely alatt a felbontás nagyságát és a játékban található egyéb „csúszkákat” értjük) olyan mértékben terheli le a videokártyát, hogy annak valamelyik belső tulajdonsága válik szűk keresztmetszetté: a shaderszámolás (ALU) gyorsasága vagy a textúrázás (TEX) sebessége, esetleg a memóriasávszélesség (RAM) szűkössége vagy valami más? Miután a videokártya az a komponens, amely (egyszerűen fogalmazva) megjeleníti a játékot (kiszámolja a monitoron látható 2D-s jelenetet), alapvető befolyása van a játék sebességére. Ha a VGA belső felépítése okán adott beállítás mellett 43 fps-t képest magából kipréselni, akkor nincs mit tenni, 43 fps sebességgel fog futni a játék, lehet alatta 1 magos, 2 magos, 4 magos vagy akár 8 magos processzor. Utóbbi persze csak adott korlátokon belül igaz, mert a processzornak a felelőssége, hogy a videokártyát ellássa megfelelő mennyiségű számolnivaló adattal. Ha ez megtörténik, ha elérünk egy bizonyos pontot, onnantól többé szinte nincs is korlátozó hatása a játék sebességére. Ezt nevezzük videokártya-limitált szituációnak.
4/7 anonim válasza:
Önmagát terheli? Ez marhaság. A Phenom II X3 az egy jó processzor, az biztos. A prohardver.hu fórumán is dícsérik a tulajok.
5/7 anonim válasza:
A terhelés az igaz valamilyen szinten, hisz a szálak munkájának van egy fajta "adminisztrációja", amit el kell végezni (ki mit csináljon). Minél több mag van, ez annál több értelemszerűen. Viszont ez a plusz munka jelen van minden többmagos processzorban. Viszont a plusz mag sokkal-sokkal több munkát elvégez pluszban, mint az a kevés adminisztráció, ami vele jár, hiszen egyébként nem lenne értelme. (Az összteljesítményhez képest elenyésző)
6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 2. válaszoló: Külön köszönet a szakmabeli magyarázatért! :D Én is a témában vagyok, csak eddig nem felsőkategóriás gépem volt, és nem tudtam a magok befolyását egymásra nézve.
Egyébként játékra jó ugye? :D
2009. jún. 12. 20:08
7/7 anonim válasza:
Ha van rá pénzed, négymagosat vennék a helyedben. A mai játékoknak egy kétmagos is bőven elég
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!