Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az integrált VGA a CPU -t is...

Az integrált VGA a CPU -t is terheli?

Figyelt kérdés

Tehát az a kérdés, hogy pl.: a Gigabyte M68M-S2P (F1 verzió) alaplap integrált videokártyája a számításoknál (képalkotásnál) jobban terheli-e a CPU -t, mint mondjuk egy PCI, vagy PCI-Expressz videokártya?


(van GPU az alaplapon, és be lehet állítani, hogy kikapcsoljon-e, ha van benne PCI-E videokártya)


2011. jan. 16. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem
2011. jan. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre hogy magasabb a CPU használat integrált VGA esetén.
2011. jan. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ha van GPU külön az alaplapon, már meg is válaszoltad a kérdésed. Pont annyira terheli, mintha külön lenne egy kártya. A ram-ban osztozik a géppel. Vannak video chip-ek, amik egyben processzorok is (intel új generációi lesznek ilyenek) azoknál majd ez nem így lesz :)
2011. jan. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor miért van állandó 100% körül a CPU terheltég (a feladatkezelő szerint), holott a játék (COD 4) nem is igényel olyan hűde erős procit? (AMD Sempron, de super PÍ alapján nagyobb a számítási teljesítménye, mint egy Intel Core 2 Duo egyik magjának) Mert ugye a super pí csak 1 magot használ, így a core 2 duo csak fél gőzzel mehetett.
2011. jan. 16. 20:58
 5/14 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik válaszoló!


Akkor még elég sokat is remélhetek az integrált videokártyától, ha kicserélem a processzor valami erősre?

2011. jan. 16. 21:00
 6/14 anonim ***** válasza:

Gigabyte GA-MA78X-DS3H alaplapomon amíg az integrált HD3200-ast használtam, átlagban 10%-al magasabb volt a processzorhasználatom játékok futtatása közben.


Beleraktam egy HD4850-et, letiltottam az alaplapit, és az előbb említett 10%-al csökkent a processzorhasználatom.


Egy dolog hogy mi az elmélet. Egy másik hogy egy komplett számítógépben nem csak a szóban forgó 2 részegység található, tehát rengeteg egyéb dolog közrejátszhat, ami gyakorlatban ellentmond az elméletnek!

2011. jan. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"In general, RAM is directly associated with the amount of CPU usage because it is used in controlling multi-tasking operations, so the more memory present in the machine, the less CPU usage and relatively lower computer lag there is."


[link]


És itt a válasz hogy miért is van ez így! Nem kellene ennyire szűk-látókörűen kezelni egy-egy problémát, és akkor nem válaszolnátok ilyen hülyeségeket, hogy elméletileg semmi köze egymáshoz, külön számolnak, nem függnek össze stb!

2011. jan. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Na ne mondd már, hogy egy sempron jobb mint egy core2.. el vagy tévedve
2011. jan. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves linket adó válaszadó. Kérlek fordítsd le nagyvonalakban az angol szöveget. Amúgy sejtem hogy mit jelenthet, de mondjuk CD-ROM nál is van olyan, hogy DMA mód. Akkor integrált VGA-nál nincs...?


Kedves utolsó válaszoló. Nem is azt mondtam, hogy jobb a Sempron, mint egy Core 2 Duo, hanem hogy a számolási teljesítménye NAGYOBB, mint a core2duo E6300 EGYIK magjának számolási teljesítménye (hiszen az a CPU tesztelő program nem képes több magos processzort használni), így az Intel processzor félig volt csak kihasználva. Meg kéne tanulni olvasni

2011. jan. 16. 21:30
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát biztos hogy egyik mag teljjesítménye sem nagyobb. Ha a C2D-nak csak egy magját vesszük, akkor is kb 4-szer gyorsabb mint a Sempron. Szóval nem tudom honnan vetted ezt a hülyeséget.
2011. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!