Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az integrált VGA a CPU -t is...

Az integrált VGA a CPU -t is terheli?

Figyelt kérdés

Tehát az a kérdés, hogy pl.: a Gigabyte M68M-S2P (F1 verzió) alaplap integrált videokártyája a számításoknál (képalkotásnál) jobban terheli-e a CPU -t, mint mondjuk egy PCI, vagy PCI-Expressz videokártya?


(van GPU az alaplapon, és be lehet állítani, hogy kikapcsoljon-e, ha van benne PCI-E videokártya)


2011. jan. 16. 20:54
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Tudod van egy olyan program, hogy Super PI. Na azzal hajtottam meg a proccot. És igen is másodpercekben mérhetően hamarabb végzett, mint öcsémnek a Core2Dou processzoros gépe. Ennyi!
2011. jan. 17. 11:13
 12/14 anonim ***** válasza:

Arról van szó, hogy minél több RAM áll a rendelkezésedre, annál kevesebb a prociterhelés erőforrásigényes alkalmazásoknál. Mivel az integrált GPU a RAM-odból élősködik, ez kevesebb RAM-ot, így nagyobb CPU használtságot eredményez, tehát nekem van igazam!


Microsoft certified partner tehát hülyeséget csak nem mond!

2011. jan. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez elég bonyolult dolog lehet. Van rá tippem,hogy pl az is eltérés lehet,hogy a kártyák nem egyformán támogatják az összes eljárást. Vagyis,amit nem a kártya számol,azt a procinak kell az egyik esetben. És gyanítom,hogy az alaplapiak mindig el vannak maradva ilyen téren.
2011. jan. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
persze hogy jobban terheli.
2011. jan. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!